Polisten ’10 Numara’ operasyon!

milas'ta 214 teneke halinde toplam 2 bin 782 litre 10 numara yağ ele geçirildi.

Polisten ’10 Numara’ operasyon!
İlçede 19 Mayıs Bulvarı;nda bir kamyondan iki kişinin mazot çektiği yönünde 155 Polis İmdat hattına gelen ihbarı değerlendiren polis ekipleri, olay yerine gitti.

Olay yerinde İ.K. (51) ve M.Ç;yi (41) yakalayan güvenlik güçleri, İ.K;nin 48 LA 012 plakalı tomruk yüklü kamyonuna, M.Ç;nin temin ettiği ;;10 numara yağ;;ın konulduğunu tespit etti. M.Ç;ye ait 48 KS 232 plakalı minibüste yapılan aramada her biri 13 litrelik olan 21 teneke 10 numara yağ bulundu. Minibüste ayrıca 23 boş teneke de ele geçirildi.

Güvenlik güçlerince Milas Emniyet Müdürlüğü;ne götürülen zanlıların ifadeleri alındı. M.Ç;nin Koru Sanayi Sitesi;nde iş yeri olduğunun öğrenilmesi üzerine alınan arama kararının ardından Milas Kaçakçılıkla Mücadele Grup Amirliği ve jandarma ekipleri, söz konusu iş yerinde arama yaptı.

Burada da 193 teneke 10 numara yağ ele geçirildi. Baskınlarda ele geçirilen toplam yağın 2 bin 782 litre olduğu bildirildi. Güvenlik güçleri, her iki baskında ele geçirdiği 10 numara yağdan alınan numuneleri Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu;na (EPDK) gönderdi. Ele geçirilen 10 numara yağların ise Muğla Özel İdaresi;ne teslim edileceği bildirildi.
Bu arada zanlıların emniyetteki sorgusunun sürdüğü bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER