banner249

O katil müebbet yedi!

Denizli'de birlikte yaşadığı yabancı uyruklu sevgilisini fare zehri vererek boğarak öldüren zanlı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

O katil müebbet yedi!
banner240

Cinayete yardım ettiği iddiasıyla yargılanan diğer sanığa ise 2 yıl hapis cezası verildi, ancak yaşının küçük olması nedeniyle ceza 1 yıla düşürülerek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Pamukkale ilçesine bağlı Fatih Mahallesi'nde 11 Ekim 2022 tarihinde boş arazide elleri koli bandıyla, ayakları plastik kelepçeyle bağlanmış bir şekilde bulunan Nadia Nori'nin cesedi olayın ardından ortaya çıkmıştı. Soruşturma sonucunda, Nori'nin sevgilisi Sabour Sakhizadeh (21) tarafından fare zehri verildikten sonra boğularak öldürüldüğü tespit edilmişti. Cinayeti itiraf eden Sakhizadeh ile cesedin taşınmasına ve delillerin yok edilmesine yardımcı olduğu gerekçesiyle yargılanan N.K. (16) tutuklanmıştı.

Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın dördüncü duruşmasında, tutuklu yargılanan sanıklar ve avukatları hazır bulundu. Sanık Sakhizadeh, gözaltına alındığında cinayeti itiraf ettiğini ancak polisin baskısı altında ifadesini verdiğini öne sürerek suçlamaları reddetti ve Nadia Nori'nin fare zehriyle intihar ettiğini iddia etti. Savcılık ise Sakhizadeh'in cinayeti işlediğini belirterek ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.

Cinayete yardım ettiği suçlamasıyla yargılanan N.K. ise suçsuz olduğunu ve ceset taşıdığını bilmediğini savundu. Mahkeme, Sakhizadeh'i "kadına karşı öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırırken, N.K.'ye "suç delillerini gizleme" suçlamasıyla 2 yıl hapis cezası verdi. Ancak N.K.'nin yaşının küçük olması nedeniyle ceza 1 yıla düşürüldü ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210