12 yıllık çaycı teknolojiye ayak uydurdu

İzmir'de 12 yıldır çaycılık yapan Şevket Ali Uğurlu, teknolojiye ayak uydurarak çay siparişlerini anlık mesajlaşma programı WhatsApp’la almaya başladı.

12 yıllık çaycı teknolojiye ayak uydurdu

İzmir’in Torbalı ilçesine bağlı Tepeköy Mahallesinde 12 yıldır çaycılık yapan Şevket Ali Uğurlu, diyafon sistemini kaldırarak teknolojiye ayak uydurdu. Önce telsiz sistemine geçen Uğurlu, maliyetlerin yüksek olması nedeniyle telefonuna anlık mesajlaşma programı WhatsApp'ı yükledi.

Uğurlu, daha sonrada bu program vasıtasıyla da 'Çaycı' isimli grup açarak müşterilerini bu gruba ekledi. 40 esnafı gruba ekleyen 12 yıllık çaycı, bir anda siparişlere yetişememeye başladı. Şevket Ali Uğurlu, sistemin oturmasıyla da satışlarını artırarak bir günde 400 çay satmaya başladı.

TALEPTEN MEMNUNUM
Müşterilerinin de bu yöntemi benimsediğini vurgulayan Uğurlu, şöyle konuştu: 
"Her dükkana telsiz koymak zorundaydım; ancak maliyeti fazla olduğu için bunu yapamıyordum. Müşterimin de dükkana gelip çay söylemek işine gelmiyordu. İlk günlerde müşterilerim WhatsApp'ı çok kullanmadığı için bocaladılar. Müşterilerime tek tek göstererek, 'Bu şekilde daha rahat sipariş verebilirsiniz' dedim. WhatsApp uygulaması sayesinde çay satışlarım arttı. Müşterilerim de ben de memnunuz" dedi.

İzmir Haberleri (yuzhaber.com.tr)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER