banner249

Doğalgaza zam gelecek mi?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar "Şu an bir enerji bakanı olarak söyleyebilirim ki bir doğalgaz zammı planlamıyoruz" dedi.

Doğalgaza zam gelecek mi?
banner240

Kış aylarının gelmesiyle birlikte akıllara 'Doğalgaz faturalarına zam yapılacak mı?' sorusu gelmeye başladı. Vatandaşların içini rahatlatan duyuru ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'dan geldi.

DOĞALGAZA BU KIŞ ZAM YOK
Bu kış planlanan bir zam olmadığını belirten Bakan Bayraktar, şu ifadeleri kullandı, “Şu an bir enerji bakanı olarak söyleyebilirim ki bir doğalgaz zammı planlamıyoruz. Yine de elbette biz verimli kullanalım enerjilerimizi. Dünyada da fiyatlar makul seviyelerde. Bu da elimizi rahatlatıyor. Avrupa'da elektrik ve doğalgazda en ucuz ikinci ülkeyiz.”

"VATANDAŞLARI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Bakan Bayraktar ayrıca, vatandaşları enerjide desteklemeye devam edeceklerini de belirtti.

DOĞALGAZ UYGULAMASI DEVAM EDİYOR
Konut, ibadethane ve cem evi abonelerinin 24 Nisan-31 Mayıs 2023 tarihleri arasındaki ilk fatura tahakkukları kapsamındaki sistem kullanım bedellerinin tamamı ile 1 Mayıs 2024'e kadar tahakkuk edecek sonraki faturalarda 25 standart metreküpe kadar olan doğalgaz tüketimine ilişkin sistem kullanım bedelleri devlet tarafından ödeniyor. Buna göre 25 metreküpe kadar olan doğalgaz tüketimi 1 Mayıs 2024 tarihine kadar ücretsiz kullanılmaya devam edecek.


 

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER