banner249

Sivas’ın kanlı katili affedildi!

TBMM Başkanvekili CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Sivas Katliamı sanığını affeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi. Karaca, “Cumhurbaşkanının bu ilk vukuatı değil” dedi. 

Sivas’ın kanlı katili affedildi!
banner240

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sivas Katliamı davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan hükümlü Hayrettin Gül'ü affetmesine tepki gösteren TBMM Başkanvekili Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca: “Erdoğan’ın ilk vukuatı değil bu”

Erdoğan Sivas Madımak Katliamı'nda yakınlarını kaybedenlerin canını yakmaya devam ediyor. Başbakanlığı döneminde davanın zaman aşımına uğramasına “hayırlı olsun” diyen Erdoğan, Cumhurbaşkanlığında da katliamın iki sanığını affetti.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Sivas Katliamı Davası’nın hükümlülerinden Hayrettin Gül’ün kalan cezası "sağlık gerekçesiyle" affedildi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; 2020’de davanın sanıklarından Ahmet Turan Kılıç'ın da Erdoğan tarafından affedildiğini hatırlatarak, “Erdoğan iktidarında eli kalem tutanlar mahpusa, İnsan yakanlar dışarıya...” ifadelerini kullanan Karaca; Erdoğan “görevini” ifa etmeye devam ediyor. 2020’de Ahmet Turan Kılıç'ı da affetmişti. Katliam sanıklarının  avukatları AKP’den milletvekili seçildi, parti yöneticisi yapıldı. Bugün katliam sanığı Hayrettin Gül de yine Erdoğan eliyle serbest bırakıldı. İnsanlık suçu affedilmez” dedi.
 

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Orhan
Orhan - 3 ay Önce

Madımak olayında Sivas valisi, CHP'nin özel kalem müdürüydü, ortak yol yürüdüğünüz masanın kırık ayağından biri Sivas belediye başkanı Temel Karamollaoğlu, niye vali ve Temel efendi niye önlem almadı. Zaman aşımının Erdoğan ile ne ilgisi olur. Bu söylenen söz sadece Erdoğan'a iftira atmak ve algı yapmak istiyorsunuz.
Ahmet Necdet Sezer yüzlerce PKK'nın itlerini, DHKP-C lı teröristleri af etti. O zaman niye konuşmadınız.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210