banner249

Genç kuaförden önemli başarı

Denizli’nin Honaz İlçesine bağlı Kaklık Mahallesi’nde bayan kuaförü Nehir Aytekin, Antalya’da düzenlenen Türkiye National Champıon Hıjab Desıgh yarışmasında ‘Türban’ dalında Türkiye 2. oldu.

Genç kuaförden önemli başarı
banner240

Denizli’nin Honaz İlçesine bağlı Kaklık Mahallesi’nde bayan kuaförü Nehir Aytekin, Antalya’da düzenlenen toplamda 204 kuaförün katıldığı Türkiye National Champıon Hıjab Desıgh yarışmasında ‘Türban’ dalında Türkiye 2. Oldu. Aytekin, Denizli’nin ve Honaz’ın ismini ulusal yarışmada herkese duyurdu.

BAŞKAN KEPENEK ZİYARET ETTİ

Bayan kuaförü Nehir Aytekin’i işyerinde ziyaret eden Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, elde ettiği başarı için Aytekin’i tebrik etti. Başkan Kepenek, “ Özellikle iş kadınlarımızın kendi sektörlerinde gösterdikleri başarılı çalışmalar oldukça önemli. Bu gayretlerini ulusal platformlarda da göstererek ilçemizin adını duyurması bu başarıyı daha da üstün kılıyor. Ülke olarak, Honaz olarak çok değerli cevherlere ve yeteneklere sahibiz. Ulusal alanda düzenlenen bu önemli yarışmada aldığı ikincilik ödülü için esnaf kardeşimiz Nehir Aytekin’i kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.” dedi.

“İŞİMİ ÇOK SEVİYORUM. FARKLILIKLARI ÇOK SEVİYORUM.”

Türkiye National Champıon Hıjab Desıgh yarışmasında kesim, türban, fantastik makyaj, topuz, gibi farklı kategorilerde toplamda 204 kuaförün katıldığını anlatan Nehir Aytekin, kendi kategorisi olan ‘Türban’ dalında da 45 yarışmacı arasında yapılan seçmelerde ilk 5’e giren kuaförlerle yarıştığını söyledi. Denizli’ye bu ödülü kazandırdığı için çok mutlu olduğunu belirten Nehir Aytekin, “9 yaşımdan bu yana kuaför olarak çalışıyorum. İstanbul’da 7 yıl kendi işyerimde kuaförlük yaptım. Denizli ye 2013 de geldim. 8 yıldan bu yana da Honaz ilçesine bağlı Kaklık Mahallesinde bayan kuaförü olarak hizmet veriyorum. Antalya’da yoğun katılımlı enerjisi çok yüksek önemli bir yarışmada rakiplerimi geride bırakarak Türkiye ikincisi oldum. Çok mutluyum.

Benim için çok büyük bir heyecan ve deneyim oldu. Şimdi hedefim Şubat ayında yapılacak dünya şampiyonasına yine ‘Türban’ dalında katılmak. İşimi çok seviyorum. Farklılıkları çok seviyorum. Yarışmayı çok seviyorum. 2021 yılında yapılan başka bir yarışmada ‘Topuz’ dalında birincilik kazanmıştım. 2017- 2019 ve 2020 yıllarında da farklı şehirlerde yapılan yarışmalarda ‘Topuz’ şovlarına katılarak başarılar ve dereceler kazandım. Honaz Belediye Başkanımız Yüksel Kepenek beyde geçen gün işyerime gelerek beni tebrik etti. Türkiye ikinciliğinden sonra başta oda başkanlarımız olmak üzere birçok yerden tebrik telefonları ve mesajlar aldım. Çok mutluyum gururluyum” dedi.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER