banner249

Tavas Denizli’de rekor kırdı!

Tavas Belediyesi, sendikayla yaptığı toplu sözleşmeyle beraber personellerine yüzde 85 ile yüzde 110 arasında zam yaptı.

Tavas Denizli’de rekor kırdı!
banner240

Tavas Belediyesi, Bem-Bir-Sen ile ‘Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi’ ve Hizmet-İş Sendikası Denizli Şubesi’yle ‘Toplu İş Sözleşmesi’ni imzaladı. Sosyal denge tazminatı sözleşmesinden 53 personel, toplu iş sözleşmesinden ise 140 işçi yararlanacağı öğrenildi.

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Bem-Bir-Sen Denizli İl Başkanı Osman Kurt ile ‘Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi’ ve Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez’le de ‘Toplu İş Sözleşmesi’ni imzaladı. Yapılan toplu iş sözleşmesine göre daimi işçiler ve belediye şirket personelleri yüzde 85-110 arası zam alacak. Sosyal denge tazminatı sözleşmesinden 53 personel, toplu iş sözleşmesinden ise 140 işçi yararlanacak.

“TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ENFLASYONUN ÜZERİNDE İMZALANDI”

Konuya ilişkin açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, “Yapılan toplu iş sözleşmesi enflasyonun üzerinde imzalandı. İlk defa sendikalı olan işçilerimize sosyal haklarının yanında dini bayram ikramiyeleri de verildi. Tavas Belediye Başkanımız Hüseyin İnamlık'a işçilerimizi enflasyona ezdirmediği için çok ama çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMA HAYIRLI OLSUN”

İmza töreninin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Belediye Başkanı İnamlık; “Bem-Bir-Sen Denizli İl Başkanımız Osman Kurt İle Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesini, Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanımız Sezai Söylemez İle Daimi işçilerimizin ve Belediye şirket personellerimizin Toplu İş Sözleşmesini imzaladık. Çalışma arkadaşlarıma hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER