banner249

Arpacı Pamuk üreticileriyle buluştu!

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde pamuk üreticileri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Şeref Arpacı ile buluşarak yaşadıkları sorunları dile getirdi.

Arpacı Pamuk üreticileriyle buluştu!
banner240

Pamuk üreticisi Mehmet Salih Konya, özellikle pamuğun fiyatının düştüğü dönemde AK Partili yöneticilerin kendilerine destek olmadığını belirterek "Biz kara gün dostu istiyoruz. Yüzümüz gülerken herkes dost, önemli olan pamuğun rezil olduğu dönemde, çiftçinin yüzünün gülmediği dönemde yanında olmaktır. Bu çağrım sizlere AK Partili yöneticilere" dedi.

CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, pamuk tarlasını ziyaret ederek çiftçilerle buluştu ve sorunlarını dinledi. Arpacı, pamuk üreticilerinin zorlu bir dönemden geçtiğini, hem fiyat belirsizliği hem de maliyetlerin artması nedeniyle mağdur olduklarını ifade etti. Ayrıca, sanayi elektriğine yapılan yüzde 20'lik zamın da üreticilere dolaylı olarak yansıdığını vurguladı.

Mehmet Salih Konya ise pamuğun fiyatının yükseldiği dönemde AK Partili yöneticilerin yanlarında olduğunu ancak şu anda sorunlarının çözülmesi için kimseyi göremediklerini söyledi. Konya, "Biz kara gün dostu istiyoruz. Yüzümüz gülerken herkes dost, önemli olan pamuğun rezil olduğu dönemde, çiftçinin yüzünün gülmediği dönemde yanında olmaktır. Bu çağrım sizlere AK Partili yöneticilere" şeklinde konuştu.

Arpacı ise devletin çiftçilere destek olması gerektiğini ve vergilerin adil bir şekilde dağıtılması gerektiğini belirterek, pamuk fiyatlarının en kısa sürede açıklanmasını ve çiftçilerin rahat etmesini diledi.

Pamuk üreticilerinin yaşadığı zorluklar ve talepler, CHP milletvekili tarafından dikkate alınarak kamuoyuna duyurulmuş oldu.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210