Amatörler isyan etti!

Denizli’de faaliyet gösteren, birçok genç sporcunun yetişmesini, spor yapmasını sağlayan ve bünyesinde futbol okulu bulunduran takımların yönetici ve antrenörleri isyan etti.

Amatörler isyan etti!

Altınyıldız, Bereketlispor, Kaptanspor, Kartal Gücü, Bağbaşı Gençlikspor, Orka Spor Kulübü, Tunaras takımlarının yönetici ve antrenörleri ortak açıklama yaparak futbol okullarının bir an önce açılması konusunda Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e çağrıda bulundu.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında uzun süredir futbol okullarının kapatıldığına ve çocukların spor yapamadıklarına dikkat çekilen açıklamada, “Toplu halde yapılan düğün, eğlence ve çeşitli etkinlikler için uygulanan yasakların kaldırıldığı şu dönemde futbol okullarının açılmaması düşündürücüdür. Çocuklarımız mart ayına kadar gayet iyi bir şekilde spor yaparken şimdi yapamamaktadırlar. Bu çocuklar belirli bir fiziki gelişim göstermişken şimdi maalesef evlerinde, ellerinde bilgisayar tablet ve diğer elektronik cihazlarla zamanlarını geçirdikleri gibi psikolojik olarak da bu süreçten olumsuz yönde etkilenmektedirler. Ayrıca bu çocuklar; parklarda, sokaklarda şu anda kontrolsüzce spor yapmaktadırlar.

Kendisinin spor ve sporcuya destek verdiğini ve sporu sevdiğini bildiğimiz Sayın valimiz den istediğimiz futbol okullarının açılmasına izin vermesi. Çünkü hem çocukların spor yapmaya ihtiyaçları var hem de buradan ekmek yiyen, ekonomik gideri olan antrenörlerimiz var. Bunlar uzun süredir hiçbir yerden ekonomik destek almadan hayatta kalma savaşı veriyorlar. Bunların aileleri ve bakmakla yükümlü oldukları çevreleri var ve şuanda bunlar her yönden sorun yaşamaktadırlar.Bu nedenle; sayın valimizin sesimize kulak vererek futbol okulları ile halı sahaların açılması için gerekli düzenlemeleri yapmasını bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Erol Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER