banner249

Kuyu cinayetinde flaş gelişme!

Denizli'de meydana gelen vahşi cinayetle ilgili tutuklu sayısı 4'e yükseldi. İki genç gencin öldürülüp 30 metrelik bir kuyuya atıldıktan sonra yakılmaya çalışıldığı bu korkunç cinayetin soruşturması devam ediyor.

Kuyu cinayetinde flaş gelişme!
banner240

Olay, 9 Haziran 2022 tarihinde Denizli'nin Serinhisar ilçesinde meydana geldi. 17 yaşındaki İsmail Yalçın ve 19 yaşındaki Hasan Akköse, bir araçla evlerinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamadı. İki genç, kaybolduktan 5 gün sonra Serinhisar'ın Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir su kuyusunda öldürülerek atıldıkları belirlendi. Cesetlerine ulaşmak için 45 saat süren bir çalışma gerçekleştirildi.

Cesetleri attıktan sonra kuyuyu ateşe verdikleri belirlenen ve aynı zamanda Hasan Akköse'nin akrabası olan Mustafa A. ile birlikte suça karıştıkları tespit edilen 9 şüpheliden 7’si tutuklandı. Devam eden davada şüphelilerden 4'ü serbest bırakıldı. Mustafa A. hakkında “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, diğer şüpheliler Mehmet G. ve Ali İhsan Y. hakkında ise “kasten öldürme” suçuna iştirakten 2’şer kez müebbet hapis cezası talep edildi.

Bugün Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde davanın ikinci duruşması görüldü. Yaklaşık 3 saat süren duruşmada sanıklar ifadelerini vermesinin ardından savcılık, bir önceki duruşmada serbest bırakılan Hakan Özmen ve Osman Çolak’ın tutuklanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, suça karıştığı sabitlenen Hakan Özmen’in tutuklanmasına karar verdi.

“YARGILAMA ÇOK GÜZEL GEÇTİ”

Katil zanlıları ile birlikte hareket edenler arasında bulunan 2 şüpheliden birin tutuklanmasını sağladıklarını ve bunun önemli bir gelişme olduğunu açıklayan Avukat Fersu Ege Kandemir, “Yargılama çok güzel geçti. İkinci celse yargılamaya girdik. Hakan Özmen ve Osman Çolak hakkında tutuklama talep ettik. Hasan Akköse'yi olay yerine çağıran, kumpas kuran ve tuzağa çeken kişi Hakan Özmen olduğu öğrendik. Başından itibaren bu olayın başında bulunan kişi bugün itibariyle tutuklandı. Şu anda tutuklu olmayan Osman Çolak'ın olayın çok fazla içinde olmadığı yönde algı var ama biz buna katılmıyoruz. Başından beri cesetleri taşıyan ve cinayetle işbirliği yapan kişi Osman Çolak'tır. Bu kadar cinayetle iç içe olan birinin tutuklanmaması akıllara durgunluk veriyor. Bizim için bu iki şahısın tutuklanması önemliydi ama en azından biri tutuklandı” ifadelerini kullandı.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210