banner249

Sarayköy’de fidan hamlesi

Sarayköy'de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında, "Geleceğe Nefes, Cumhuriyet'e Nefes" mottosuyla Cumhuriyet'in 100. yılına özel "100. Yıl Cumhuriyet Ormanı" oluşturuldu. Sarayköy İlçe Orman İşletme Şefliği tarafından düzenlenen etkinlikte, 5 dönümlük bir alanda 500 fidan toprakla buluşturuldu.

Sarayköy’de fidan hamlesi
banner240

Acısu Mahallesi’nde düzenlenene fidan dikimine Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, Buldan Orman İşletme Müdür Yardımcısı Faruk Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Sarayköy Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Şahin Kuban, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Hanifi Esmer, kurum çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından açış konuşmasını Buldan Orman İşletme Müdür Yardımcısı Aydın yaptı. Aydın, “Bugün dikeceğimiz milyonlarca fidanla Cumhuriyetimizin 100. yaşında şehit kanlarıyla kazanılan bu topraklara, elimizdeki köklerimizle engin ufuklara, mavi göklere, yeşil yarınlara emin adımlarla yürümeye ve vatanımızın her karış toprağını yeşile boyamaya devam edeceğiz. Vatanımızı 100 yıl önce işgalden kurtarıp istiklal mücadelesi veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ise, “Bu güzel sonbahar gününde 100. yıl Cumhuriyet ormanımızı Sarayköy’de 500 fidanla buluşturuyoruz. Yıllardır çocukluğumuzda, gençliğimizde, iş hayatımızda ve siyasette her sene değerli ağaç dikme merasimlerine büyük heyecanla katılıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsımda daha anlamlı bir hale geldi. Cumhuriyet ormanları adı altında Türkiye’de 81 vilayette gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği Sarayköyümüzde de yapılıyor. Bu da bizim için büyük bir onur ve gurur meselesi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanlığımızın öncülüğünde milyonlarca fidanı topraklarımızla buluşturduk. Bugün dikilen fidanları büyümüş, bizlere nefes olan ağaç olarak görmek büyük mutluluk verici. Bizler de yaptığımız projelerimizde ve orman şefliğimiz ile birlikte yaptığımız programlarda yeşil alan sayımızı arttırıyor, kişi başına düşen yeşil alanı genişletmeye çalışıyoruz. Ben bu anlamlı programda başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehitlerimizi, gazilerimizi ve ormancı kardeşlerimi minnetle yad ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından fidanlar toprakla buluşturularak can suyu verildi.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.