banner249

Başkan Atlı, ‘Her gün onların yanındayız’

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Atlı, ‘Her gün onların yanındayız’
banner240

“Engellilik konusu, yalnızca engelli bireyleri değil; toplumu ilgilendiren ve önem verilmesi gereken bir konudur” diyen Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı,  “Engellilik, bir kusur değil; desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmeli ve bizlerle eşit vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz.

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutla bakan bireyler olarak onların da toplumsal sorumluluk almalarına öncülük etmek, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın da güçlenmesini sağlayacaktır” dedi.

Başkan Atlı, mesajını şu ifadelerle sürdürdü, “Mutlu bir toplumun en önemli şartı; tüm bireylerinin eşit şartlarda yaşamasını sağlamaktır. Engelli vatandaşlarımızın toplum içinde yaşama sevincini yitirmeden yaşayabilmeleri için onlara ulaşarak, sorunlarına sahip çıkmak devletin ve toplumun en önemli sorumluluklarından biridir.

Engelli olmalarına rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır. Tüm zorluklara rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadeleler takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, bir gün değil, her gün yanlarında olduğumuzu belirtiyorum”.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER