banner249

Denizli’de Büyük Birliği yeniden kuracağız!

Büyük Birlik Partisi Denizli il ve ilçelerinde yaşanan istifaların ardından kolları sıvayan eski Başkan İlhami Çiçek, kongrede yeniden başkan adayı olacağını ve tüm kırgınlıklara son vereceklerini açıkladı.

Denizli’de Büyük Birliği yeniden kuracağız!
banner240

Yerel seçimler öncesinde parti içinde yaşanan ihtilaflar Büyük Birlik Partisi’nde istifaları da beraberinde getirdi. Birçok ilçede yaşanan istifalar nedeniyle kırgınlıklar oluştu. İl Başkanı İsmail Karateke meclis üyesi adayı olmak için görevinden istifa etmiş ancak seçilememişti.

EFSANE BAŞKAN GERİ Mİ DÖNÜYOR!

Büyük Birlik Partisi’nin geçmiş yıllarda İl Başkanlığını yapan ve partinin tüm kademelerinde görev alan eski İl Başkanı İlhami Çiçek, yapılacak kongrede aday olacağını ve Denizli’de yaşanan parti içi krizlere son verecekleri belirtti.

Eski Başkan İsmail Karateke’yi parti içindeki istişare kültürünü yok etmekle suçlayan Çiçek, “Partimiz Denizli’de daha önce hiç olmadığı kadar büyük yara almıştır. Büyük Birliğe gönül veren tüm dava arkadaşlarımız ne yazık ki mevcut yönetimin tutumları sebebiyle istifa etmişlerdir. Merkez ve ilçelerimizde yaşanan tüm krizleri istişare ve uzlaşı kültürümüzle çözüme kavuşturacağız. Hiçbir dava arkadaşımızın ötekileştirilmesine müsamaha göstermeyeceğiz. Hiçbir kimsenin hiçbir kimseden üstünlüğü yoktur. Yolumuz da bir davamızda birdir. Bizim için bu davaya inanmış herkes bir neferdir” dedi.

Başkan Çiçek, İl Başkanlığı’nın belirleyeceği kongre takvimi için çalıştıklarını belirterek, “İl ve ilçelerimizdeki tüm arkadaşlarımızla istişare halindeyiz. Partimizi Denizli’de yeniden en üst seviyede temsil etmek için canla başla çalışacağız. Bu davanın neferleri olarak çıktığımız bu yolda Allah bizleri mahcup etmesin” diyerek konuştu.

PARTİDEN SES YOK!

Partinin kongre süreci hakkında görüşüne başvurduğumuz İl Başkan Vekili Ersoy Karaca, telefonları yanıtsız bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2024, 00:16

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER