Belediye işçilerine hayati ders

Denizli Merkezefendi Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki personele ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ eğitim verildi.  

Belediye işçilerine hayati ders

Merkezefendi Kültür Merkezi’nde park bahçeler de görevli ekiplere verilen eğitimde, iş kazalarının hukuki sonuçları, meslek hastalıkları, iş yeri temizliği gibi konular anlatıldı. İş Sağlığı Uzmanı Orhan Çetin iş kazaları, yasal hak ve sorumluluk gibi konulardan bahsetti. Doktor Ümit Nurhan ise ilk yardımın temel uygulamaları nelerdir, nasıl yapılır konularında bilgiler verdi. Eğitim sonrası park bahçeler ekibine sınav yapıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Belediyemiz bünyesinde çalışan bütün personelimizin sağlığı ve güvenliği bizim için çok önemli. Kanun gereği zorunlu olan bu eğitimlerle birlikte personelimiz iş başındayken gerekli önlemleri alarak, güvenlik kurallarına uyarak çalışmalarını gerçekleştirecek. Personelimiz bu eğitimler sayesinde hem yasal haklarını bilecek hem ilk yardım öğrenecek hem de kendini ve çalışma arkadaşlarını tehlikeye atmayacak. Daha önce Fen İşleri personeline verilen eğitim bu kez Park Bahçeler personeline verildi. Bu eğitimler belediyemizdeki tüm müdürlüklerimize verilecek” dedi.

Erol Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER