Kadın çoban ikinci kez bulundu!

Denizli'nin Baklan ilçesinde çobanlık yapan kadın kayboldu. Ekipler, kadın çobanı evine geri döndüğü sırada buldu. Kadın çobanın daha önce de aynı şekilde kaybolduktan kısa bir süre sonra bulunduğu öğrenildi.

Kadın çoban ikinci kez bulundu!

Alınan bilgiye göre, Baklan ilçesi Çakırlar mevkisinde dağlık alanda eşiyle birlikte çobanlık yapan Musa Çelik, çadırlarına geri döndüğünde eşi Huriye Çelik'in olmadığını gördü. 
Eşinin gelmemesi üzerine eşini çadıra yakın bölgelerde aramaya başladı. Arama çabaları sonuçsuz kalan adam, durumu 112 Acil Servis'e bildirdi. İhbar üzerine bölgeye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Denizli Dağ Arama Kurtarma Ekibi (DAK), Arama Kurtarma Derneği (AKUT), İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri sevk edildi. Geçtiğimiz gün gece saatlerinde ara verilen sarp arazideki çalışmalar bugün sabah erken saatlerde tekrar başladı.

Akşam saatlerine kadar devam eden arama çalışmasında Çelik, dağlık alanda evine dönerken ekipler tarafından bulundu. Huriye Çelik'in daha önce de aynı şekilde kaybolduğu ve ardından bulunduğu ileri sürüldü.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Semra Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER