banner249

Pekdemir’den muhteşem yeşil proje!

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, bölgedeki doğal güzellikleri koruma ve yeşil alanları artırma hedefiyle Gökpınar Mesire Alanı projesini vatandaşlarla paylaştı. Proje ile Pamukkale, büyük bir yeşil alana ve sağlıklı yaşam alanlara kavuşacak.

Pekdemir’den muhteşem yeşil proje!
banner240

Pamukkale Belediye Başkanlığı yarışının güçlü isimlerinden AK Partili Halil Pekdemir, Pamukkale’nin çehresini değiştirecek bir projesini daha açıkladı. Gökpınar Barajı’nın yakınlarında doğal dokuya dokunulmadan planlanan proje ile bölgeye piknik alanları, spor alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolu ve çocuk oyun alanları gibi aktif ve pasif yeşil alanlar düşünülüyor.

Spor yapmak isteyenler ve dinlenmek isteyenler için ideal bir ortamın oluşturulacağı bu modern semt parkı Cumhuriyet, Kayıhan, Hürriyet, Fatih, Karakurt, Aktepe, Deliktaş ve Karşıyaka Mahalleleri’ni kapsayacak. Proje, geniş kapsamlılığı sayesinde bölgenin büyük bir kısmına hitap edecek şekilde planlanmış.

TURİSTLERE DE HİTAP EDECEK

Gökpınar Mesire Alanı Projesi’nin sadece yeşil alana sahip olmakla kalmayacağını, aynı zamanda bölgeye ekonomik katkılar da sağlayacağını söyleyen Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, proje kapsamında alan içinde bulunacak restoranların ve diğer ticari işletmelerin de Pamukkale’yi hem yerli hem de yabancı turistlere hitap edecek cazip bir destinasyon haline getireceğini belirtti.

CAZİBE MERKEZİ BİR MEKAN OLACAK

Projesini detaylandırarak açıklayan Pekdemir, “Gökpınar Mesire Alanısı Projesi ile daha yaşanabilir bir çevre sağlamak amaçlanıyor. Göreve geldikten sonra bu ve benzeri projelerimiz ile yeşili koruyarak insanların doğayla iç içe vakit geçirmelerini teşvik etmek için önemli çalışmalara imza atmak istiyoruz. Gökpınar Mesire Alanının bölgemizin cazibe merkezi mekanlarından birisi olacağına inanıyorum” dedi.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER