Cezaevi önündeki şüpheli paket korkuttu!

İzmir’in Ödemiş ilçesinde açık cezaevi önünde bulunan çöp konteynırının yanında bulunan şüpheli paket polisi alarma geçirdi. Bölgeye gelen İzmir İl Emniyet Müdürlüğü bomba imha ekipleri şüpheli paketi fünyeyle patlatırken paketin boş olduğu ortaya çıktı.

Cezaevi önündeki şüpheli paket korkuttu!

İzmir’in Ödemiş ilçesinde polise akşam saatlerinde gelen “Açık cezaevi önündeki çöp konteynırının yanında şüpheli paket” ihbarı sonrası Ödemiş Açık Cezaevi’nin bulunduğu Anafartalar Mahallesi 1257. Sokak’ta Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğünce geniş güvenlik önlemleri alındı. Trafik ekipleri son derece işlek olan sokağa giriş ve çıkışları durdurdu. Şüpheli paketin bulunduğu konteynırın çevresi kordon altına alındı. Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi de bölgeye gelerek polis ekiplerinden bilgi alırken İzmir’den bomba imha ekibi çağrıldı. Bir süre sonra bölgeye gelen bomba imha ekibinden özel kıyafetli bir uzman, konteynır çevresinde incelemeler yapıp olası bir düzeneği etkisiz hale getirmek için fünye yerleştirdi. Defalarca “kontrollü patlama” anonsunun yapılması sonrası fünye patlatıldı. Patlama sonrası paketin boş olduğu gözlendi. Uzmanlar bir süre konteynır çevresinde incelemelerde bulundu.

Güvenlik kordonunun çevresinde toplanan vatandaşlar da olup bitenleri meraklı gözlerle izledi. Paketin boş olduğunun anlaşılması sonrası trafik akışı yeniden sağlanmaya başladı.

Semra Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER