Kabine toplantısı öne çekildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere 14 Haziran tarihinde Brüksel'e gidecek. Bu nedenle 2 haftada bir yapılan kabine toplantısı da öne çekilerek 10 Haziran tarihine alındı. Toplantının en önemli maddesi ise kademeli normalleşme.

Kabine toplantısı öne çekildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere 14 Haziran tarihinde Brüksel'e gidecek. Bu sebeple haziranın 14'ünde yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı 10 Haziran perşembe gününe alındı.

KORONAVİRÜS SALGINI EN ÖNEMLİ GÜNDEM MADDESİ

Toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüs salgınıyla mücadele olacak. Toplantıda, kovid-19 ile mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından vaka ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

GÜVENLİK KONUSU DA ELE ALINCAK

Güvenlik konularının da görüşülmesi beklenen toplantıda, yurt içinde ve sınır ötesinde devam eden terörle mücadele operasyonları konusunda kabinenin bilgilendirilmesi bekleniyor. Ekonomik gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, NATO Zirvesi öncesi dış politikaya ilişkin de değerlendirmeler yapılacağı öngörülüyor.

21 HAZİRAN'DA BAZI RAHATLAMALAR OLABİLİR

Alınan bilgiye göre; vaka sayılarındaki azalma ve aşı hızına bağlı olarak, 21 Haziran'ın ardından bazı rahatlamaların olabileceği de değerlendirildi. MKYK toplantısında, Temmuz ayında ise tedbirlerle ilgili kararların tekrar gözden geçirileceği konuşuldu.

"TEMMUZ AYI DAHA İYİ OLACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Aşılanma hızlanacak, bununla birlikte 21 Haziran sonrası yapacağımız toplantıda Sağlık Bakanımız, Bilim Kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızla tedbirleri tekrar gözden geçireceğiz. Temmuz ayı inşallah daha iyi olacak" dediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021, 14:42

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER