Çakallık pahalıya patladı!

Geçtiğimiz aydan bu yana stokçuluk yaparak araç fiyatlarının yükselmesini bekleyen bayilerin haberleri çıkmış, Denizli'de de bir araç bayiinin stokçuluk yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu bayilere kötü haber Ticaret Bakanlığı'ndan geldi. Ticaret Bakanlığı, İzmir'de stokçuluk yapan bir firmaya yarım milyondan fazla ceza kesti.

Çakallık pahalıya patladı!

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, tüm sektörlerde tüketicilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için zorunlu olan ve hizmetlerde yapılan haksız fiyat artışları ile tüketicilerin mallara ulaşmasının engellenmesine sebep olan stokçuluk faaliyetlerine yönelik suiistimallerin yakından takip edildiği kaydedildi. Açıklamada, arz talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışlarına ve kurallı serbest piyasayı bozucu faaliyetlere karşı caydırıcı tedbirler alındığı belirtilerek, bakanlık tarafından mevzuat çerçevesinde tüm imkanların seferber edildiği aktarıldı.

Stokçuluk yapan otomotiv bayiine 545 bin lira ceza
Açıklamada, bu kapsamda Ticaret Bakanlığına bağlı Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından İzmir’de bir otomotiv bayiine stokçuluk yaptığı gerekçesiyle ceza üst sınırı olan 545 bin 550 lira idari para cezası verildiği kaydedildi.

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER