8 yılda 2 milyar TL kamu yatırımı yapıldı

devlet bakanı kavaf, denizli'nin 2002 yılında 680 milyon dolar olan ihracatının, gelinen noktada 2,5 milyar doları geçtiğini belirtti. denizli'deki istihdam rakamlarına bakıldığında, oc

8 yılda 2 milyar TL kamu yatırımı yapıldı

Devlet Bakanı Kavaf, Denizli;nin 2002 yılında 680 milyon dolar olan ihracatının, gelinen noktada 2,5 milyar doları geçtiğini belirtti. Denizli;deki istihdam rakamlarına bakıldığında, ocak ayında istihdamın geçen yıla göre yüzde 15 artarak, 155 bine ulaştığına işaret eden Kavaf, şunları kaydetti, ;;Bu gelişmeler Denizli halkının çalışkan ve girişimci ruha sahip olmasının yanı sıra hükumetimizin isabetli politikalarının ve yatırım programlarında Denizli;ye özel önem vermemizin bir sonucudur. AK Parti;nin iktidarda olduğu 8 yıllık dönemde, Denizli;ye yapılan toplam kamu yatırımı 2 milyar lirayı geçmiştir. 2008;de 35 milyon lira olan kamu yatırımları, 2009;da 10 kat artırılarak, 310 milyon liraya, 2010;da ise 340 milyon liraya yükseltilmiştir.;;
Bakan Kavaf, Denizli;de sadece 2010 yılında 450 milyon lira değerinde 107 projenin hayata geçirildiğini belirterek, ;;Tüm bu tesis ve yatırımlar, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Ocak;ta görkemli bir törenle hizmete açılmıştır. Çevre ve Orman Bakanlığından kanalizasyon, atık su gibi projeler için 9 belediyemiz, 2009 yılında 650 bin lira hibe almışken, 2010 yılında hibe alan belediye sayısı 24;e, hibe miktarı da 4 kat artarak 2,6 milyon liraya ulaşmıştır;; diye konuştu.
Denizli;de turizmin gelişmesi için de önemli yatırımların yapıldığını ifade eden Kavaf, Kültür ve Turizm Bakanlığından Denizli belediyelerine ve Özel İdareye geçen yıl, 2 milyon lira ödenek çıkarılmasını sağladıklarını kaydetti.
Kavaf, Denizli;nin büyük bir değişim geçirdiğini vurgulayarak, ;;Denizlimiz, bildiğiniz üzere, 16 yıl aradan sonra dün, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı;nı ağırlamıştır. Ziyaretleriyle şehrimizi şereflendiren Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Denizli;de yaşanan büyük değişime bizzat şahit olmuş, özellikle turizm alanında yapılan yatırımlar ve çalışmalar karşısında takdirlerini dile getirmiştir;; dedi.

;;BİZ BUGÜNÜ DEĞİL, GELECEĞİ PLANLIYORUZ;;-
Eğitim alanında da Denizli;ye 8 yılda bin 886 yeni derslik kazandırdıklarını dile getiren Bakan Kavaf, şunları söyledi, ;;Okullara 12 bin bilgisayar gönderdik, Pamukkale Üniversitesine bir fakülte, iki yüksekokul, beş meslek yüksekokuluyla 12 araştırma ve uygulama merkezi yaptık. AK Parti iktidarının ekonomi politikalarında özel sektörün gelişmesine destek olmak için aldığı tedbirlerin önemli bir yeri var. Mesela, iç talebi canlandırmaya yönelik olarak değişik mal gruplarında ÖTV ve KDV oranlarını düşürdük. Vergi borçları ve cezalarıyla ilgili yeni düzenlemeler getirdik. İstihdamı ve özellikle kadın ve genç nüfusun istihdamını destekledik. Yatırımları teşvik ettik. Mesleki eğitim kurslarını başlattık. Kredilerin vadelerini uzattık, faiz oranlarını düşürdük. Esnafımızın kullanacağı kredinin faiz oranını 3 puan daha düşürdük.;;
Türkiye;nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline gelirken, Denizli;nin de Türkiye;nin en büyük 5 şehrinden biri olacağını kaydeden Bakan Kavaf, ;;Biz bugünü değil, geleceği planlıyoruz. Bütün yatırımlarımızı bugünden geleceğin büyük Denizli;sine göre yapıyoruz;; dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.