Sigara tiryakilerinin merak ettiği soruya bakanlık cevap verdi

İçişleri Bakanlığı tarafından dün gece yayımlanan genelgeye göre zincir ve süper marketlerde temel ihtiyaçlar dışında satış yapılması yasaklandı. Sigara tiryakilerinin merak ettiği konuya ise bakanlık açıklık getirdi.

Sigara tiryakilerinin merak ettiği soruya bakanlık cevap verdi

Dün gece İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan "Market Genelgesi"nde temel ihtiyaç malzemeleri dışındaki ürünlerin satışının yasaklandığı açıklandı. Buna göre daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

SİGARA SATIŞINA KISITLAMA GETİRİLMEDİ

Söz konusu açıklamanın ardından sigara satışına herhangi bir kısıtlama getirilip getirilmediği ise sosyal medyada gündem oldu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada temel gıda ve temizlik malzemeleri dışındaki ürünlerin satışının yasaklı olduğu aktarıldı. Söz konusu genelgede sigara satışlarının yasak olup olmadığına dair herhangi bir bilgi söz konusu olmadı.

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER