banner249

Evlilik kredisi başvuruları başladı mı?

Evlilik kredisi başvuruları başladı mı, ne zaman? Evlilik kredisi şartları nedir? 150 Bin faizsiz evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır? Evlilik kredisi veren bankalar hangileri?

Evlilik kredisi başvuruları başladı mı?
banner240

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz tarihlerde açıklanan evlilik kredisi hakkında araştırmalar sürüyor. 150 Bin TL faizsiz evlilik kredisi şartları nedir, başvurular ne zaman başlayacak? Evlenme aşamasında olan ve maddi durumuna destek arayan vatandaşlara verilecek olan evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır, hangi bankalar veriyor? 

İŞTE KONUYLA İLGİLİ SON GÜNCEL DURUM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği müjdeler arasında yer alan evlilik kredisi için son durum araştırılıyor. Hem 150 bin olacağı hem de faizsiz olacağı duyurulan evlilik kredisinden kimler yararlanabilir? Evlilik kredisi başvuruları başladı mı, ne zaman?

EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI NELER?
Evlilik kredisi 2 yıl geri ödemesiz şekilde verilecek. 150 bin TL evlilik kredisi 48 ay vadeli olması bekleniyor.

EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?
Cumhurbaşkanı Erdoğan;

"Seçim döneminde milletimize verdiğimiz sözlerden biri de hatırlayalım; Aile ve Gençlik Bankası’nın kurulmasıydı. Evlenecek gençlerin ekonomik açıdan desteklenmesini, evliliklerinin daha sağlam temeller üzerine inşa edilmesini amaçlayan projemizle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Önümüzdeki günlerde Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla Aile ve Gençlik bankasına dair kanun teklifini meclisimizin takdirine sunacağız. Bankaya gelir tesis etmek amacıyla doğalgaz, petrol, madenlerden elde edilen devlet gelirlerinin belli bir kısmını buraya aktaracağız.

Banka gelirleri tesis edilene kadar öncelikle aile ve gençlere yönelik pilot projeleri hayata geçirecek, sonrasında bu projeleri yaygınlaştıracağız. Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankası’ndan karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız. Aile ve Gençlik Bankası gelirleri tesis edilene kadar bu uygulamayı pilot proje olarak deprem bölgesinde başlatacağız. Genç depremzedelerimizin yuva kurmalarına yardımcı olacak bu önemli projemizin de hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210