Muhteşem festival muhteşem kortejle başladı!

4. Tavas Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali kortej yürüyüşüyle başladı. Protokol üyelerinin ve de vatandaşların katılımlarıyla gerçekleşen kortej yürüyüşü Denizli Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde gerçekleştirildi. Korteje festivale katılan halk oyunları ekipleri ve atlılar renk kattı.

Muhteşem festival muhteşem kortejle başladı!
banner240

Kortej Yürüyüşü Cumhuriyet meyanından bulunan Atatürk anıtına çelenk koyma programı ile son buldu. Festival bağlar mesireliğindeki açılış programı ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan ev sahibi Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık “Tarımıyla, kültürüyle, sanatıyla, tarihiyle eşsiz güzelliklere sahip olan İlçemizin tüm zenginliklerinin bir araya getirdiğimiz ve konserlerimizle dolu dolu geçecek bir festival sizleri bekliyor.” dedi.

Festival açılış programına AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, Tavas Kaymakamı Mutlu Köksal, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, MHP İl Başkanı Yusuf Garip, Denizli il Sağlık Müdürü Berna Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Turiz İl Müdürü Turhan Veli Akyol, Denizli Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, İş İnsanı Derya Baltalı ve misafirler katıldı.

Açılış programının gerçekleştiği bağlar mesireliğindeki anfi tiyatroda   Emre Dayıoğlu ve Uğur Önür sahne aldı. Akşam saat 21:00 ‘da farklı illerden gelen halk oyunları ekipleri gösterilerini sergileyerek izleyenlere renkli anlar yaşattı.  Halk oyunları gösterisi ardından yerel sanatçı Emin Mert Boyacıoğlu konseri ile festivalin ilk günü tamamlandı. Festival Cuma akşamı Hüseyin Kağıt, Cumartesi akşamı Linet ve Pazar akşamı Oğuzhan Koç konserleri ile devam edecek.

Erol Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER