40 bininci kadın üye Denizli'den

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın başlattığı yeni kadın üye kampanyasında 40 bininci üye Denizli’den Saniye Özkan oldu. Özkan, Denizli Kadın Kolları İl Başkanı Ayşen Kocabay ile birlikte Genel Merkezde ağırlandı.

40 bininci kadın üye Denizli'den

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye bu yıl kaydılan 40 bininci kadın üye Saniye Özkan’ı makamında kabul etti.Görüşmede Kılıçdaroğlu’na Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları MYK Üyesi Nurşen Balcı ve Denizli Kadın Kolları İl Başkanı Ayşen Kocabay eşlik etti. Kılıçdaroğlu, 40 bininci yeni kadın üyeye “Özgür ve Adil Bir Türkiye için Yürüyüş” kitabını imzalayarak hediye etti.

Bir fabrikada işçi olarak çalıştığını, 4 ay önce evlendiğini, partiye eşinin teşvikiyle üye olduğunu anlatan Saniye Özkan,40 bininci üye olarak Genel Merkezde ağırlanmaktan mutlu olduğunu ve kadın üye olarak partisi için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

HEDEF 100 BİN ÜYE

Görüşmede son günlerde artarak devam eden kadın cinayetleri üzerinde durulurken Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazılaka, CHP iktidarında kadını hayatın her alanında güçlendirecek politikalar üreteceklerini ve kadın cinayetlerini önlemeye yönelik politikalar üreteceklerini söyledi.

Nazlıaka, yıl sonuna kadar hedeflerinin 100 bin yeni kadın üye yapmak olduğunu vurguladı.

Kadın kurultayının ardından Genel Başkan Aylin Nazlıaka’nın öncülüğünde örgütlenme çalışmalarına hız verdiklerini ve 40 bininci kadın üyenin Denizli’den kaydedilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Denizli Kadın Kolları Ayşen Kocabay da “CHP kadın kolları olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 40 bininci üyenin Denizli’den kaydedilmiş olması bizi son derece memnun etti. Genel Merkezimize son derece verimli bir ziyaret gerçekleştirdik. Motivasyonumuz arttı. Genel Başkanımızın da söylediği gibi yıl sonuna kadar ilçe ilçe, mahalle mahalle dolaşarak partimize yeni üyeler kazandıracağız. Umarım 100 bininci kadın üyeyi de Denizli’den kaydederiz” dedi.

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER