Seviye'de okul başkanları belli oldu

Özel Denizli Seviye Anadolu Lisesi Ve Özel Denizli Seviye Ortaokulu'nda Demokrasi Kültürü Temel Alınarak Gerçekleştirilen " Başkanlık Seçimi" Heyecanı Yaşandı.

Seviye'de okul başkanları belli oldu

Okul başkanı seçimlerinin, öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek  açısından önemli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden Denizli Seviye Anadolu Lisesi’nde bu çalışmaları titizlikle yürütmeye önem gösteriyoruz. Bu kapsamda okulumuzda 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul başkanlığı seçimi gerçekleştirildi.

Mustafa Semih Karaca, Doğan Ördek, Ve Ceren Gümeli Lise Başkanlığı İçin , Salih Efe Çolak, Emirhan Yılmaz, Dilanur Ün, Mustafa Selim Keçelioğlu, Baturalp Koçoğlu, Muhammet Ateş ise ortaokul başkanlığı için adaylıklarını koydular. Başkanlık için aday olan öğrenciler 8-11 ekim tarihleri arasında propaganda çalışmalarını yürüttüler. Bu süreçte sınıfları gezip kendilerini tanıttılar.

11 Ekim 2018 Perşembe günü tüm öğrenciler oylarını kullandılar.

Öğretmenleri gözetiminde gizli oy yöntemiyle gerçekleştirilen oylama sonucunda 11-A sınıfından Ceren Gümeli lise okul başkanlığına, 7-B sınıfından Emirhan Yılmaz İse Ortaokul başkanlığına oy çokluğuyla seçildi.

Demokrasinin okulumuzda örneğini yaşayan , oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.okul başkanlığına seçilen öğrencilerimizi kutluyor, verimli bir yıl geçirmelerini diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 17:32

DOĞAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER