“Referandum bitti hedef güçlü Türkiye”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin halkoyuna sunulduğu referandumun geride kaldığını söyleyen Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, milletin sandıklara gidip iradesini ortaya koyduğunu hatırlattı, Türkiye’nin artık ekonomi ve dış politikaya odaklanması gerektiğini söyledi.

“Referandum bitti hedef güçlü Türkiye”

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin halkoyuna sunulduğu referandumun sonuçlarının açıklanmasının ardından değerlendirme yaptı.

Referandum sonucunun Türkiye için hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, ülkenin uzun süredir gündeminde olan bir konunun artık halk tarafından karara bağlandığını ifade etti. Referandumun gerçekleşmesiyle birlikte belirsizlik ortamının ortadan kalktığına vurgu yapan Erdoğan, “Artık halkımız tercihini yapmış, ülkenin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile yönetilmesi konusunda bir irade ortaya koymuştur. Türkiye yönünü belirlemiş, geleceği görmek artık daha da mümkün olmuştur. Ülkemizin odaklanacağı tek bir nokta vardır; o da güçlü Türkiye hedefidir. Artık tek derdimiz, ekonomi olmalıdır. Halkımızın refah seviyesini daha da yükseltmek olmadır” dedi.

“REFERANDUM GERİDE KALMIŞTIR”
Toplumun tüm kesimleriyle kenetlenmesi gerektiğini dile getiren Erdoğan,“Referandum geride kalmıştır. Gün birlik olma günüdür. Herkes, bundan sonraki süreçte vatanımız için el ele vermek durumundadır. Ben her vatandaşımızın, referandumdaki tercihi ne olursa olsun, yeni süreçte Türkiye’nin gerek ekonomi gerekse demokrasi ve özgürlükler anlamında daha iyi noktalara ulaşması için el ele vererek çalışacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER