banner249

Fedakar ekipler takdir topladı!

Aydın'ın Köşk ilçesinde bir ihbara giden 112 ekiplerinin ambulansı kaza yapınca, ekipler ihbara koşarak gitti. Adeta kazayı unutan ekipler, gerekli ekipmanlarını yanına alarak hastaya koşarken, ekiplerin fedakarca davranışı ise takdir topladı.

Fedakar ekipler takdir topladı!
banner240

Aydın’da sağlık görevlilerin meslek aşkı takdir topladı. Köşk 1 no'lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda görev yapan sağlık ekipleri 6 Eylül Mahallesi’ndeki yaşlı, yatalak ve aynı zamanda yüksek ateş sebebi ile covid şüphesi olan hasta için yola çıktı. Kısa sürede hastaya ulaşmaya çalışan ekibi taşıyan ambulansa ara sokaktan çıkan bir araç çarptı. Ambulans hareket kabiliyetini kaybedince vakanın olduğu adrese yaklaşan 112 ekipleri bu defa ambulans içerisindeki gerekli tıbbi ekipmanları sırtlayıp koşarak hastaya ulaştı. Hastaya ilk müdahaleyi yapan ekipler, evde ilk müdahalesini yaptıkları hastayı Atatürk Devlet Hastanesi'ne naklettiler.
Köşk 1 no'lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda görev yapan Paramedik Hakan Döner, Acil Tıp Teknisyenleri Mehmet Sıtkı Cantürk ve Emin Yavaş’ın örnek davranışları ise hem takdir topladı hem de meslek aşklarını gözler önüne serdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER