Romantik düğün hayali ölümle sonuçlandı

Erkek arkadaşı ile romantik bir evlilik yapmak için Meksika’ya giden Aydınlı genç kız, geçirdiği trafik kazasında nişanlısı ile birlikte hayatını kaybetti. Maddi nedenlerden dolayı memleketi Kuşadası’na getirilemeyen genç kızın ailesinin yardımına Kuşadası Belediyesi yetişti.

Romantik düğün hayali ölümle sonuçlandı

Arzu Nena Butt nişanlısı Swan Nagat ile romantik bir evlilik için Meksika’ya gitti. 21 Haziran günü Villahermosa ve Ciudad del Carmen şehirleri arasındaki karayolunda geçirdikleri trafik kazasında sevgililer hayatlarını kaybetti. Acı olayı duyan Arzu Nena Butt’ın Kuşadası’ndaki ailesi kızlarının cenazesini Türkiye’ye getirmek istedi. Dışişleri Bakanlığı aracılığında başvuru yapan anne Fatma Yetik’e, Meksika yasalarına göre, iki gün devlet morgunda bekletildikten sonra özel bir şirkete teslim edilen cenazenin Türkiye’ye transferi için bir ödeme yapması gerektiği söylendi.

Kızının cenazesini Türkiye’ye getirmek için pek çok girişimde bulunan anne Fatma Yetik, sonuç alamayınca Kuşadası Belediyesi’ne başvurdu. “Kızımızı orada bırakmayacağız” diyen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in talimatı ile harekete geçen Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturdu. Meksika Konsolosluğu aracılığıyla, anne Fatma Yetik adına cenaze firmasına ödeme yapılmasının ardından Arzu Nena Butt’un cenazesi İstanbul aktarmalı olarak İzmir’e getirildi. Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Mezarlık Amirliği yetkilileri tarafından Kuşadası’na transferi sağlanan genç kadın, gözyaşları arasında Kuşadası’nda toprağa verildi. Hanım Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Yeni Asri Mezarlığa defnedilen Arzu Nena Butt’un vefatı ailesini ve yakınlarını büyük üzüntüye boğdu.

Anne Fatma Yetik, “Kızımın cenazesini gurbet ellerde bırakmayan Başkanımız Ömer Günel’e çok teşekkür ediyorum. Başkanımız Ömer Günel ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü çalışanları, bizimle çok yakından ilgilendiler. Hâlâ yanımızdalar. Yoksa biz cenazemizi alamayacaktık” dedi.

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER