Yine hayat kurtardı!

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde annesine ziyarete giden Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, sahilde kalp krizi geçiren Boşnak turistin duran kalbini yeniden çalıştırarak hayatını kurtardı.

Yine hayat kurtardı!

Aydın Kuşadası'nda Atatürk Bulvarı üzerindeki engelsizler plajında sabah saatlerinde Kuşadası'nda yaşayan anne ve babasını ziyarete gelen Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, bir kafede otururken vatandaşların denizden bir kadını çıkardığını gördü. Hemen plaja koşan Dr. Açıkgöz, yabancı uyruklu olduğu öğrenilen kadına suni teneffüs ve kalp masajına başladı. 55-60 yaşlarındaki kadın turistin duran kalbi, Dr. Açıkgöz'ün müdahaleleri ile yeniden çalışmaya başladı. Boşnak kadın ambulansla önce Kuşadası Devlet Hastanesi'ne, oradan da Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Boğulma tehlikesi geçiren kadının hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Vatandaşların tebrik ettiği Aydın İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz, "Biz görevimizi yaptık. Çok şükür vatandaş hayata döndürüldü" dedi.

İLK KEZ HAYAT KURTARMADI!

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, 5 Şubat tarihinde meydana gelen bir trafik kazasında da ilk müdahaleyi gerçekleştirerek takdir topladı.

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER