banner249

Hurdacı gençten örnek davranış!

Denizli'de geçimini hurdacılık yaparak sağlayan 27 yaşındaki Volkan Başyiğit, dün çalışma esnasında Denizli Vergi Dairesi önünde bulduğu bir çocuk çantasının içinde yüklü miktarda para olduğunu fark etti.

Hurdacı gençten örnek davranış!
banner240

Başyiğit, daha önce geçirdiği beyin ameliyatı nedeniyle uygun iş bulmakta zorluk yaşamış bir genç olarak, bu durum karşısında ne yapması gerektiğine dair bir süre tereddüt yaşadı. Ancak sonra evine dönen Başyiğit, annesi ile birlikte çantanın içeriğini incelediklerinde yaklaşık 4 bin TL değerinde para buldu. Para karşısında şaşkınlık yaşayan genç, içindeki paraya dokunmadan çantayı alarak bulduğu yere geri döndü. İşte bu noktada, Vergi Dairesi'nin önünde ağlayan bir kadını fark etti.

Durumu anlayan Başyiğit, bulduğu parayla ilgili endişeli olduğunu düşünen kadının yanına yaklaştı. Kadının, çantasını kaybettiğini ve içindeki parayı bulamadığını öğrenince, hurdacı genç hemen çantayı kadına teslim etti. Kadın, parayı bulduğu için mutlu bir şekilde teşekkür etti ve takdirini göstermek amacıyla Başyiğit'e 200 TL ödül verdi. Volkan Başyiğit, dürüst davranışıyla insanların takdirini kazandı ve kaybettiği çantayı sahibine teslim ederek örnek bir davranış sergiledi.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210