banner249

85 yaşında akıllı masa üretiyor!

85 yaşındaki emekli öğretmen Hüseyin Kurucan, kendine ait bir demir atölyesinde özgün ve akıllı sehpalar üreterek büyük bir başarı elde ediyor.

85 yaşında akıllı masa üretiyor!
banner240

Denizli'de uzun yıllar boyunca metal bölümü öğretmenliği yapmış olan 85 yaşındaki Hüseyin Kurucan, 1984 yılında emekli olduktan sonra, hayatına küçük bir demir atölyesi kurarak devam etti. Ancak Kurucan'ın sıradışı bir hikayesi var. Yaklaşık 8 yıl önce, birikimleri ve deneyimleriyle "Akıllı Masa" adını verdiği özel tasarım sehpaların üretimine başladı ve bu ürünlere "Sehpam Akıllı" adını verdi. Bu özel tasarım masalar, akıllı özellikleri ve işlevsellikleriyle öne çıkıyor.

Hüseyin Kurucan, akıllı masalarının tasarımını geliştirmek için yoğun bir şekilde çalıştı ve sonuçta bu tasarımı marka tescili aldı. İleri yaşına rağmen üretimden asla vazgeçmeyen Kurucan, her sabah erken saatlerde atölyesine gidip akşama kadar üretim işlerini bizzat yürütüyor.

Ürettiği akıllı sehpaları yurt içinde sanal mağazalar aracılığıyla satan Kurucan, aynı zamanda ürünlerini yurt dışına ihraç ediyor. Bu sehpalar, tekerlekli ve birinci sınıf MDF malzemeden üretiliyor ve hidrolik bir sisteme sahiptir. Bu sayede kapalıyken sadece 60 santimetre olan masa, tek bir hareketle açıldığında 1 metreye 20 santimetre genişliğe ve boya ulaşabiliyor.

Kurucan, 1985 yılında Endüstri Meslek Lisesi'nden emekli olduktan sonra sanayide iş yapmaya başladığını belirtiyor. Günümüze kadar devam eden çalışma hayatında farklı projelerde yer aldı. Ancak son yıllarda ürettiği akıllı sehpalarla öne çıkan Kurucan, ulusal alışveriş siteleri, satış noktaları ve kendi web sitesi aracılığıyla bu ürünleri günlük 8-10 adet satar hale geldi.

Müşteriler, Kurucan'ın ürünlerinden memnuniyetlerini dile getirerek ona teşekkür ediyorlar. Hüseyin Kurucan, yaptığı üretimle devlete de önemli bir katkı sağlıyor ve çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ediyor. Geçmişten bugüne, çalışarak geçirdiği hayatından son derece memnun olduğunu belirtiyor.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210