Yaşam Haberleri

NATO SKANDALI BİREYSEL Mİ?
20 Kasım 2017, 09:43 0
NATO SKANDALI BİREYSEL Mİ?
Sevgili dostlarım Ülkemin iç ve dış gündemi o kadar değişken ki inanın takip etmek, yorumlamak çok zorlaşıyor.
İÇ SİYASET ERDOĞAN'A AYAK UYDURAMIYOR
14 Kasım 2017, 09:25 0
İÇ SİYASET ERDOĞAN'A AYAK UYDURAMIYOR
Ne Ak Parti teşkilatları ne muhalefet ne yerel yönetimler nede bürokratlar Erdoğan'ın yükünü hafifletmiyor. Adam Rusya ziyaretinden hemen önce bir gazetecinin sorduğu şu soruya ; ''ABD ve Rus liderlerin Vietnam'daki açıklamasında, Suriye krizi için askeri çözüm mümkün değil konusunda hem fikiriz'' açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Uçaktaki öpüşme krizini böyle anlattı!
13 Kasım 2017, 15:52 0
Uçaktaki öpüşme krizini böyle anlattı!
İstanbul-Bodrum seferini yapan uçakta çıkan “eşini evde öp kavgası” sonrası açıklama yapan Mehmet Tulunay, olay günü yaşananları anlattı. Tulunay, “Yaşadığımız şehre dönüyoruz diye sevinçten bayramlaşır gibi öpüştük” dedi.
ÖĞRETELİM
13 Kasım 2017, 09:40 0
ÖĞRETELİM
Sevgili anne babalar, sevgili öğretmenler, sevgili eğitmen ve eğitimci arkadaşlarım; çocuklarımızın ve geleceğimizin bizlerin eğitimine bağlı olduğunu lütfen hatırlayalım. Öğretimden önce eğitime önem verirsek, hepimizin bir olduğunu öğretirsek, toplumumuzun da huzuru artar. Eğitimimizde şu özelliklere dikkat edersek, gelecek neslin inşasını da mükemmel yaparız. Ne dersiniz?
ÇİN TEHDİDİNDEN ÇİN FIRSATINA
08 Kasım 2017, 09:47 0
ÇİN TEHDİDİNDEN ÇİN FIRSATINA
rakamları severim, fakat siz zaten rakamlara ve siyasi/politik içeriklere farklı kaynaklardan ulaşıyorsunuzdur. Ben 7. kez seyahat ettiğim ve 6 kez fuarlarda katılımcı olarak yer alan bir ihracatçı gözüyle size Çin i kısaca anlatacağım.
GERÇEK VE BÜYÜK DEĞİŞİM ASIL ŞİMDİ BAŞLIYOR
08 Kasım 2017, 09:28 0
GERÇEK VE BÜYÜK DEĞİŞİM ASIL ŞİMDİ BAŞLIYOR
Şimdi yakın çevremden bazıları da dahil benim kuru bir Erdoğan sevdalısı olduğumu düşünmelerinde bir sakınca görmüyorum. Çünkü benim onlarda gördüğüm tek şey ''sağlam ata'' oynadıklarıdır.
ENFLASYON YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?
06 Kasım 2017, 11:49 0
ENFLASYON YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?
Geçtiğimiz Cuma günü Ekim ayı enflasyon verileri açıklandı. Ekim ayında aylık TÜFE artışı %2,08 ile %1,87 olan piyasa beklentisinin oldukça üzerinde geldi. TÜFE’de 2011 yılından bu yana en yüksek Ekim ayı enflasyonu kaydedildi.Bu rakamla yıllık TÜFE Ekim’de %11,9 ile son dokuz yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Önümüzdeki günler için takip edilmesi gereken ÜFE’deki yıllık artış da %17,3’e çıktı. Çekirdekenflasyon göstergelerindeki yükseliş eğilimi de yılsonundaenflasyondaki gerilemenin sınırlı olacağına işaret ediyor.
SEV KENDİNİ VE İYİLEŞ
06 Kasım 2017, 10:52 0
SEV KENDİNİ VE İYİLEŞ
Yaşamın içinde sayısız sorunlarla başa çıkmak zorunda kalıyoruz.Aile,evlilik,ilişki,iş,çocuklar derken sürekli bir sorun sarmalının içindeyiz.Stres denilen çağımızın vebasından etkilenmeyen nerdeyse yok gibi.Tüm bu sorunlar da hayat kalitemizin düşmesine,mutsuz olmamıza neden oluyor.Peki tüm bu olumsuz etkilerden kurtulabilmenin bir yolu yok mu?Cesaret,kararlılık,kendini kabul etme,onaylama ve sevme bu olumsuz süreci tersine çevirecek baş aktörler.
BAŞARI YOLUNDA KİŞİSEL GELİŞİM ENGELLERİMİZ
06 Kasım 2017, 09:56 0
BAŞARI YOLUNDA KİŞİSEL GELİŞİM ENGELLERİMİZ
Üniversite yılları kişisel gelişiminiz için çok önemli bir zaman dilimidir. Bu dönemi verimli geçirmeniz kariyer gelişiminize büyük bir katkı sağlarken, boş geçirmeniz de altın kıymetindeki yıllarınızın heba olup gitmesine sebep olacaktır. Peki bu yılları hakkıyla değerlendiremeyişimizin başlıca sebepleri nelerdir?
ATATÜRK VE DİN
06 Kasım 2017, 09:35 0
ATATÜRK VE DİN
Sevgili Dostlarım; Atatürk ismini artık son zamanlarda çok büyük mutlulukla duymaya başladım. Atatürk’ü çoğu zaman anmayanlar, dille, ağızla söylemeye, anmaya, saygı duymaya başladı. Milli bayramları kutlamaya başladık.Bu tür davranışlar bir olmamızın temel yapı taşıdır. İçinde bulunduğumuz uluslararası siyasette buna mecburuz. Zaman bir ve birlik olma zamanıdır.