Yaşam Haberleri

YÜKSELİŞE DEVAM MI?
29 Ocak 2018, 10:53 0
YÜKSELİŞE DEVAM MI?
Geçen haftaya Afrin operasyonu ile başlamıştık. Özellikle ilk dakikalarda döviz kurları üzerinde hissedilen harekatın etkisi zamanla azaldı
DAHA İYİ BİR HAYAT İÇİN KENDİMİZİ TANIYALIM!
29 Ocak 2018, 09:22 0
DAHA İYİ BİR HAYAT İÇİN KENDİMİZİ TANIYALIM!
Bazı insanları gördüğümüzde iç geçiririz "ben bundan daha akıllıyım niye o benden daha iyi bir konumda" diye. İşte başarılı bir iş yaşamı daha doğrusu başarılı bir hayat için önce kendimizi tanımalıyız. Çünkü bilmediğimiz bir şeyi değiştirmemiz de mümkün değildir.
AMERİKA 1-2 AYA KALMAZ KARIŞIR
26 Ocak 2018, 09:37 0
AMERİKA 1-2 AYA KALMAZ KARIŞIR
Dünyanın süper gücü olan Amerika, bu güne kadar süper olduğunu veya dünyayı kurtardığını sadece filmlerde bizlere göstermiştir. Ya uzaylıların saldırısına maruz kalmışızdır.
ÖZÜR DİLEMEK
22 Ocak 2018, 09:25 0
ÖZÜR DİLEMEK
Özür, elimizden gelmeyen nedenlerle yaptığımızı düşündüğümüz, ya da öyle olmasını istediğimiz, sonradan da pişman olup, ya da öyle anlaşılmak istediğimiz durumlar karşısında üzüntümüzü, aynı durumun tekrar yaşanmayacağını vaad eden bir ifadedir.
TATİL VE OKUMA
16 Ocak 2018, 09:43 0
TATİL VE OKUMA
V.Hugo,''Okuma ihtiyacı barut gibidir,bir kere tutuşunca artık sönmez''der.Bu ihtiyacın çocuklarımızda gelişmesi ve sürekli devam etmesi için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır.Tüm ebeveynler çocuklarının kelime hazinesinin gelişimi, dil gelişimi, muhakeme becerileri, algı ve odaklanma becerilerinin artması, dinleme ve konuşma becerileri, genel kültür, hayal gücünün artması, yaratıcılığın desteklenmesi, iletişimin güçlenmesi beklentisi içindedir. Kitap okumanın çocuğunuzun gelişimindeki önemi için daha pek çok şey sıralayabiliriz.Pek çok ebeveyn gibi siz de çocuğunuzun kitapları seven, fırsat buldukça kitap okuyan yani kitap okuma alışkanlığı olan bir çocuk olmasını istersiniz. Ama çocuğunuzun kitaplarla ilişkisi ödevlerinin bitmesiyle son bulabilir, ödevleri biter bitmez tüm kitapların sayfaları kapanıyor olabilir. Kitap okuması için yaptığınız hatırlatmalar da bir kulağından girip diğer kulağından çıkabilir. Böyle bir durumda çocuğunuzu kitap okumaya zorlamak, bu alışkanlığı kazanmasından ziyade kitaplardan daha fazla da uzaklaşmasına neden olabilir. Peki, çocuklarınıza kitap okuma alışkanlığını nasıl kazandırabilirsiniz?
KARNEDEKİ PARMAK İZLERİ
15 Ocak 2018, 09:29 0
KARNEDEKİ PARMAK İZLERİ
Okullar yarı yıl tatiline girerken çocuklara verilen karneye, ya göz ucuyla bakıp kendi günlük sorunlarına dönüyor ya öfkeyle onu bağırıp çağırıyor, ya da panik yapıp çocuğu çalışma odasına kapatıyor ve onu test kitaplarına boğuyorlar.
EBEVEYNLER ERGENE NASIL DAVRANMALIDIR?
08 Ocak 2018, 09:18 0
EBEVEYNLER ERGENE NASIL DAVRANMALIDIR?
Çocukluk ile yetişkinlik arasındaki dönem olan ergenlik çoğunlukla hem anne-babalar hem de çocuklar için oldukça zor bir dönemdir.
İRAN'IN PERS OYUNLARI
04 Ocak 2018, 10:23 0
İRAN'IN PERS OYUNLARI
28 Aralıktan bu yana İran’da devam eden protestolar için mutlaka herkesin bir yorumu bir tezi var ama işin doğal gidişatına neden kimse bakmıyor?
KONUŞURKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ
01 Ocak 2018, 10:31 0
KONUŞURKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ
Hayatta en fazla ihtiyaç duyduğumuz, ancak okullarda en az öğretilen iletişim becerilerinden biri de konuşmaktır. Aslında insan doğduğundan bir yıl kadar sonra başkalarını taklit ederek konuşmasını öğrenir ve tüm yaşamı boyunca konuşur.
YENİ YIL 2018 HOŞGELDİN
01 Ocak 2018, 10:04 0
YENİ YIL 2018 HOŞGELDİN
Sevgili Dostlarım acısıyla, tatlısıyla koskoca bir yılı geride bıraktık. 2017 yılı acılarımızla, sevinçlerimizle geride kaldı.