Yaşam Haberleri

ÇOCUK VE KİTAP
11 Eylül 2017, 17:43 0
ÇOCUK VE KİTAP
Uzun bir yaz tatilinin ardından eğitim ve öğretim sezonunu açmış bulunuyoruz.Okula yeni başlayacak ailelerde ve çocuklarda ayrı bir heyecan var.Daha kıdemli olanlarda ise okulu,arkadaşları,öğretmenleri özlemenin heyecanı sarmış durumda.Eğitim ve öğretim süreçlerinin ana öğesi OKUMAK..Çağın gücünün ''bilgi''olduğu ve bilgiye ulaşmanın en kolay yollarından birinin okumak olduğu,kitaplar olduğu hepimizce malumdur.Özellikle de okulun ilk dönemlerinde kazanılan okuma alışkanlığı bütün eğitim hayatı boyunca öğrencinin avantajı olur.Sözel zekanın gelişmesine en fazla katkıyı koyan ''kitap okuma becerisi'',çocuğun akademik anlamda da daha başarılı olmasının zeminini hazırlar.
SEN HANGİSİ OLMAK İSTİYORSUN?
11 Eylül 2017, 15:37 0
SEN HANGİSİ OLMAK İSTİYORSUN?
Sevgili dostlar, hepimiz hayat mücadelesinden sıkılır şikâyet ederiz. Çocuklarımız ise maalesef, bizden daha yorgun, hayatı bizden daha sıkıcı bulmaktadırlar. Onlar, ne yazık ki, televizyonlarda gördükleri lüks hayatları, sahte mutlulukları aramaklameşguller. Bununla ilgili geçenlerde okuduğum hikâye çok hoşuma gitti, sizle paylaşmak istiyorum
RUHUMUZ BÜYÜYOR SIKINTILAR ARTIYOR
11 Eylül 2017, 10:17 0
RUHUMUZ BÜYÜYOR SIKINTILAR ARTIYOR
Sinirliysek her şeye kızıp köpürüyorsak, uykularımız düzensiz, herhangi bir hastalığımız olmadığı halde sağlığımız yerinde değilse ruhumuz büyüyor, yani sıkılıyordur. Ruhu aydınlatan şeyler ise; şefkat, sevgi, merhamet ve bunların dışa yansımasıdır. Bunun için sevgimizi eyleme dönüştürmeli ve sevdiklerimize sevgimizi göstermeye özel önem verilmeli.
İkinci el otomobil alacaklara kötü haber!
11 Eylül 2017, 00:00 0
İkinci el otomobil alacaklara kötü haber!
İkinci el otomobil alacaklara tavsiyelerde bulunan galericiler, fiyatların düşmesi yönünde beklentinin bulunmaması gerektiğini söyledi.
Whatsapp'tan kötü haber!
06 Eylül 2017, 10:06 0
Whatsapp'tan kötü haber!
Facebook, WhatsApp mobil uygulamasından para kazanmanın yeni yollarını arıyor.
Tüm çalışanları ilgilendiriyor!
05 Eylül 2017, 11:30 0
Tüm çalışanları ilgilendiriyor!
Çalışanların mesaileriyle ilgili  25 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete’de fazla çalışmalar ile ilgili önemli bir değişikliğe gidildi. Yasaya göre; İşçinin onayı olmadan yaptırılan fazla mesai haklı fesih sebebi sayılıyor. Son düzenlemeyle her yıl alınması gereken onay şartı kaldırıldı.
Kurbanlık capsler
30 Ağustos 2017, 16:58 0
Kurbanlık capsler
Kurban Bayramı yaklaşırken, birbirinden komik bayram capsleri de internete düştü. İşte o birbirinden komik capsler...
SALDIRGAN ÇOCUKLAR...
29 Ağustos 2017, 16:48 0
SALDIRGAN ÇOCUKLAR...
Çocuk olup ta yaramazlık,dağıtma,itişip kakışma olmaması,yaşanmaması mümkün değildir.Bu tür davranışları olan çocukları da saldırgan olarak tanımlamak doğru olmaz.
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’ÜN AĞZINDAN 30 AĞUSTOS ZAFERİ
28 Ağustos 2017, 10:24 0
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’ÜN AĞZINDAN 30 AĞUSTOS ZAFERİ
Sevgili Dostlar; yaklaşık bir hafta süreç içerisinde milli ve manevi duygularımızı kabartacak günler kutluyoruz, kutlayacağız. 1071 Malazgirt Savaşı; tüm devlet erkânımızın katılımıyla onurla gururla kutlandı. Sonra,Vatanımız için, bu topraklar için 1071 den beri kınalı kuzularımızışehit verdiğimiz(Türk anane gelenek ve göreneklere göre üç şeye kına yakılır. Koyun, kuzulara Allah’a kurban olsun diye, askere gidecek erkek evlatlara vatana kurban olsun diye, evlenecek kızlara kocalarına kurban olsun diye)ve maalesef hala vermeye devam ettiğimiz, şehitler kanı vedestanlık mührüyle yazılmış Anadolu’nunTürk toprağı olduğunu dünyaya ilan beraatı olan30 Ağustos Zafer bayramını kutlayacağız. Ardından iki gün sonrada Yüce rabbime kurban keserek dini vecibemize yerine getireceğiz.Şimdiden hepinizin 30 Ağustos Zafer Bayramınızı ve Kurban Bayramınızı kutlar, tebrik ederim.
HASET VE KISKANÇLIK
28 Ağustos 2017, 10:19 0
HASET VE KISKANÇLIK
Kıskanç ve haset insanlardan nefret eden ve bunlarla bir arada olmamaya özen gösteren biriyim. Haset ve kıskançlığın insanı psikolojik ve bedensel olarak yıprattığını, yaşlandırdığını ve birtakım hastalıklara davetiye çıkardığını savunuyorum. Etrafımızda bu gibi insanları ne yazık ki sık sık görüyoruz.