banner249

Goncalı’da telefonlar çekmiyor!

Denizli merkeze bağlı Goncalı Mahallesi’nde, 2023’ün Türkiye’sinde telefonlar hala çekmiyor. 90’lı yılları aratmayan bu sorunun günümüzde hala yaşanıyor olması şaşırttı. 

Goncalı’da telefonlar çekmiyor!
banner240

Cumhuriyetin 100. Kuruluş yıldönümünü kutladığımız şu günlerde Türkiye’nin hala bir çok ilçe, mahalle ve köylerinde mağduriyetler yaşanmaya devam ederken, gündeme özellikle sık sık elektriği olmayan mahalle ve köyler geliyor. Benzer bir durum ise Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Goncalı Mahallesi’nde yaşanıyor. Şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan bu mahallede yaşayan halk, cep telefonlarının bu kadar yaygın kullanıldığı 2023 Türkiye’sinde iletişimlerini sağlayabilmek için olabildiğince yükseklere çıkıyor.

CEP TELEFONUNDAN İNTERNETE SADECE WIFI İLE GİREBİLİYORLAR
Günümüzün vazgeçilmezi haline gelen mobil interneti ise dışarıda herhangi bir noktadan neredeyse sağlıklı bir şekilde hiç kullanamayan mağdur halk, telefonlarından internete sadece evlerine bağlattıkları internetin Wifi hizmeti sayesinde girebiliyor.

YETKİLİLERE VE GSM OPERATÖRLERİNE SESLENDİLER 
Cep telefonlarının ülkemizde kullanılmaya başlamasının üzerinden 20 yılı aşkın süre geçti. Android ve İOS telefonlarla birlikte iyice teknolojinin bu denli gelişme göstermesine rağmen, icadın ilk dönemlerini yaşamak zorunda kalan Goncalı Mahallesi halkı, öncelikle Denizli’deki yetkililerden sonrasında da GSM operatörü yetkililerinden mahallelerine bir an evel sağlıklı hizmet sunulmasını talep ediyor.


 

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210