banner249

YSK “Yasak” diyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, seçim afişlerini Halk Otobüslerinde asınca YSK, seçim yasakları kapsamında kaldırılmasını istedi. CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, karar uygulanmazsa afişlerin kendileri tarafından toplatılacağını bildirdi.

YSK “Yasak” diyor
banner240

Seçim dönemlerinde kamu binalarına seçim afişi, pankart, fotoğraf asılması, kullanılması yasak. Bu, YSK’nın açıkladığı seçim yasaklarında açıkça belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde itfaiye araçlarını oy amaçlı erzak dağıtımında kullanan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez de belediye otobüslerine Ak Parti’den yeniden aday gösterilen Osman Zolan’ın afişlerini astı. Otobüsler bir yanda yolcu diğer yanda AKP adayının afişlerini taşıyor. Denizli’de kamuya ait spor salonlarından otobüslere, duraklara kadar her yer Ak Parti adaylarının afişleriyle kaplı.

CHP YÖNETİMİ YSK’YA GİTTİ

CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, ilk tepkiyi otobüslerde gösterdi. Ardından YSK’ya gitti.

“AK Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan hukukçudur, avukattır. Yani bu işleri bilir. O nedenle  buna hata değil kasıt diyoruz” dedi.

“HALK CEVABI 31 MART’TA VERECEK”

Horzum, adil olmayan yarışta 31 Mart’ta Denizli halkının en güzel cevabı vereceğini söyledi. Ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, kaynaklarını Ak Parti propagandası için kullandığını söyleyerek CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan ile birlikte YSK’ya suç duyurusunda bulundu. YSK’dan jet karar çıktı. “Afişler bir an önce kaldırılsın” dendi.

CHP örgütü, kararın ardından otobüse bindi, yasak tanımayan adayların afişlerini kendileri kaldırdı.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER