banner249

Çivril’de siyasi kriz!

Denizli'de CHP'de yaşanan siyasi kriz, Çivril ilçesindeki Belediye Başkan adayının ani değişikliğiyle doruğa çıktı. Ocak ayında Denizli CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Çivril Belediye Başkan Adayı olarak tanıtılan Kemal Aslan'ın, sadece 37 gün sonra adaylıktan çekildiği duyuruldu.

Çivril’de siyasi kriz!
banner240

Parti içinden edinilen bilgilere göre, bu ani değişiklik ilçede krize neden oldu ve adaylık geri çekilme kararı Kemal Aslan'a bildirildi. Aslan, yakın çevresiyle birlikte yapacakları durum değerlendirmesinin ardından izleyecekleri yol haritasını açıklayacağını belirtti.

CHP İl Başkanlığından konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken, Çivril CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş, yeni adayın Semih Dere olduğunu doğruladı.

10 Ocak'ta yapılan aday tanıtım toplantısının ardından harekete geçen CHP Belediye Başkan Adayı Kemal Aslan, SKM bürosunu açarak kadın ve gençlerden oluşan çalışma ekipleriyle birlikte ilçe merkezi ve mahallelerde seçim çalışmalarına başlamıştı.

Olayın ardından, CHP İl Başkanlığı ve CHP Çivril İlçe Başkanlığı'nın konuyla ilgili resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER