banner249

Başkan Doğan’dan saha sözü!

Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan,  ilçedeki basketbol alt yapısını kuvvetlendirmek için belirlenen noktalarda basketbol antrenman sahaları yapacaklarını söyledi.  

Başkan Doğan’dan saha sözü!
banner240

Spor ve sağlıklı yaşam adına birçok projeyi ve etkinliği Merkezefendi’de gerçekleştiren Şeniz Doğan, ilçeyi sporun merkezi yapmayı hedeflediklerini belirtti. Basketboldan futbola, satrançtan pilatese, zumbadan voleybola kadar birçok branştaki kursları ve yarışmaları ilçede hayata geçiren Merkezefendi Belediyesi,  ilçede yeni basketbol antrenman sahaları yapacak.

Denizli’yi, Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı’na alt yapı oluşturmak için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Şeniz Doğan, önümüzdeki 5 yıl içerisinde hem basketbol takımının hem de yetenekli çocukların bambaşka yerlerde olacağını ve bu konuda sorumluluk sahibi olduklarını dile getirdi.

“FİBA STANDARTLARINA UYGUN SAHALAR YAPACAĞIZ”

Görev yaptıkları süre boyunca sporun herkes için erişilebilir olması adına çaba harcadıklarını söyleyen Doğan, “Biz basketbol ilçesiyiz. Merkezefendi'de yaşayan her gencin istediği saatte dışarı çıkıp kendi mahallesinde basketbol oynamasını istiyoruz. Denizli'nin basketbol altyapısını güçlendirmek, herkesin basketbol becerilerini geliştirmek için FİBA Standartlarına uygun en az 1000 kişi kapasiteli kapalı antrenman sahalarını belirlenen noktalarda hızlıca açmaya başlıyoruz” dedi.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER