banner249

Saç dökülmesine son!

Özel Denipollife Hastanesi, Kemoterapinin sebep olduğu saç dökülmesine karşın Saç Derisi Soğutma yöntemi ile bu sorunu kökünden çözüyor.

Saç dökülmesine son!
banner240

Denizli’nin köklü sağlık kuruluşları arasında yer alan Özel Denipollife Hastanesi, dünya çapında son teknoloji ürünü olan Saç Derisi Soğutma Sistemi ile kemoterapinin neden olduğu saç dökülmesine karşın etkin bir tedavi sunuyor.

denipollife4

Medikal Onkoloji Uzmanı Doç.Dr. Serkan Değirmencioğlu, son teknoloji Saç Derisi Soğutma Sisteminin Özel Denipollife Hastanesi Onkoloji Servisinde Hizmete girdiğini açıkladı.

SAÇ DERİSİNİ SOĞUTMA NEDİR?

Saç derisi soğutma, kemoterapinin neden olduğu saç dökülmesi (alopesi) azaltmak için dünya çapında binlerce hasta tarafından onlarca yıldır başarıyla kullanılan kanıtlanmış bir yaklaşımdır. Düşük sıcaklık, kafa derisi bölgesine kan akışının azalmasına neden olur, böylece saç hücrelerine daha az kemoterapi ilacı ulaşır. Bu nedenle saç hücreleri kemoterapinin tam dozuna maruz kalmaz ve kemoterapiden sonra sağlıklı çıkmaları mümkün olabilir. Sonuç olarak saçların dökülme olasılığı daha azalır.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER