banner249

Canlı canlı kulağından çıktı

Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan 72 yaşındaki Fatma Arık, kulağındaki hışırtı şikayetiyle özel bir hastaneye başvurduğunda, doktorlar tarafından kulağında canlı bir örümcek tespit edildi. Bu olay, hastanede büyük bir şaşkınlık yarattı.

Canlı canlı kulağından çıktı
banner240

Bebekli Mahallesi'nde yaşayan Fatma Arık, Kula ilçesine bağlı bir bölgede yaşamaktadır. Kulağındaki hışırtı nedeniyle endişe duyan Arık, Salihli'deki özel bir hastanenin Kulak Burun Boğaz Polikliniği'ne başvurdu. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Mehmet Türkyılmaz tarafından muayene edilen Arık'ın kulağında canlı bir örümcek bulunduğu ortaya çıktı. Bu ilginç durum, hem hastanede hem de hastanın kendisinde büyük bir şok etkisi yarattı.

Hastanenin KBB bölümünde yapılan muayene sırasında, kulağın içinde canlı bir örümcek tespit edilmesi, doktorları da şaşırttı. KBB Uzmanı Op. Dr. Mehmet Türkyılmaz, bu ilginç durumu, "Kulağa yuva yapan örümceği canlı bir şekilde çıkardık" şeklinde açıkladı. Doktor Türkyılmaz, daha önce benzer vakalarla karşılaşmış olsa da, kulak içinde canlı bir örümcekle karşılaşmanın ilk kez olduğunu belirtti. Ayrıca, kulaktan çıkarılan örümceğin yeniden doğal ortamına bırakıldığını ifade etti.

Fatma Arık ise yaşadığı bu şaşırtıcı deneyimi, "Kulağıma örümcek nasıl girdiğini ben de bilmiyorum. Kulağımdaki hışırtının nedeni, kulağıma yuva yapan örümcekmiş. Örümcek, KBB Uzmanı Op. Dr. Mehmet Türkyılmaz tarafından kulağımdan çıkarılınca hışırtı sesinden kurtuldum" şeklinde anlattı.

Bu olay, nadir görülen tıbbi vakalardan biri olarak kayıtlara geçti.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210