banner249

Bıçak parası rüşvettir, suçtur!

Bıçak Parası Yasal mıdır? Bıçak Parası Alınır mı? Bıçak Parası Suç mudur? Aydın’da bazı doktorlar tarafından alınan bıçak parasının kangren olmuş sorunlardan olduğuna dikkat çeken ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent; “Bıçak parası rüşvettir, suçtur. Kanun düzenlemesi olmadan bunun önüne geçmek çok zor” dedi.

Bıçak parası rüşvettir, suçtur!
banner240

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Aydın genelinde birçok vatandaşın canını yakan ‘bıçak parası’na ilişkin açıklamalarda bulundu. Bazı doktorların, hasta yakınlarından ‘bıçak parası’ adı altında para alması üzerine çok sayıda sözlü şikayet aldıklarını ifade eden Rektör Kent, yaşanan mağduriyetin önüne geçebilmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek “Bıçak parası rüşvettir, suçtur” dedi.Gelen şikayetler üzerine soruşturma başlattıklarını ancak şikayet dilekçesi veya belge olmadığı için soruşturmanın bir işe yaramadığını vurgulayan Rektör Kent;

“Maalesef ülke genelinde bıçak parası ve özel muayene sorunu var. Ancak gördüğüm kadarıyla Aydın’da bıçak parası çok fazla. Önüne geçilemeyen bir sorun. Bu bıçak parası rüşvettir, suçtur. Maalesef bu sorunu çözemiyoruz, önüne geçemiyoruz. Diğer bir sorun da özel muayeneler. Bunlara da İl Sağlık Müdürlüğü izin veriyor. Onların denetim ve kontrolünde. Buna da yapılacak bir şey yok. Hükümet öncülüğünde bu sorunlar çözüme kavuşturulmalı. Kangren olmuş sorunlardan. Biz bu konularda soruşturma açıyoruz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ancak sadece bizimle çözülebilecek bir sorun değil. Açtığımız soruşturmalar da belge olmayınca işe yaramıyor. Bize yazılı bir şikayet de gelmiyor. Şifahen söyleyenler oluyor ancak şikayet dilekçesi yazmalarını istediğimizde, hastalarının tedavisi devam ettiği için şikayet etmekten çekiniyorlar. Bunu nasıl çözebilirim? Şikayet dilekçesi vereceksiniz ki, biz bunu Cumhuriyet Savcılığı’na bildireceğiz. Bilgi, belge olmadan yaptığımız başvurular belgesizlik sebebiyle geri dönüyor. Maalesef bir kanun düzenlemesi olmadığı sürece bu sorunu çözmek çok zor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2023, 18:49

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER