Pamukkale’nin sürprizi Denizli’yi salladı!

Denizli Pamukkale Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı ile ilgili düzenlediği organizasyon Denizlilerin büyük beğenisini topladı.

Pamukkale’nin sürprizi Denizli’yi salladı!

Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği 23 Nisan 1920 tarihi dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olarak her yıl kutlanılmaya devam ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılı dünyayı etkileyen korona virüs önlemleri çerçevesinde alınan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamındaki etkinliklerle kutlandı.

Pamukkale Belediyesi, 23 Nisan’ı farklı yaşamaları için çocuklara sürpriz etkinlikler düzenledi. Bu özel bayram ile ilgili ekipler sabahın erken saatlerinden itibaren belediye hizmet binalarını, tüm araç filosunu süslerken, ilçenin dört bir yanındaki çocukları Türk bayrağı ve balonlarla sevindirdi.  Pamukkale Belediyesi ekipleri mahalleleri araçlarla ve tırlarla dolaşıp bayrak ve balonlarla çocukların yüzlerini güldürdü.

"EVDE OLMAK DEMEK 23 NİSAN BAYRAMINI KUTLAMAYACAĞIMIZ ANLAMINI TAŞIMIYOR"

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bu yıl 100. Yılı kutlanacağı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın korona virüs tedbirleri nedeniyle farklı kutlandığını ifade ederek, “23 Nisan bizim en önemli günlerimizden biri. Bu özel günü çocuklarımızla iç içe kutlamak isterdik. Ama dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle bir süredir olduğu gibi evde kalmamız gerekiyor. Ama evde olmak demek 23 Nisan Bayramı’nı kutlamayacağız anlamını taşımıyor. Evde olan çocuklarımızın bu bayramını farklı bir şekilde kutladık. Binlerce çocuğumuza ekiplerimiz şanlı Türk bayrağımızı ve balonlarımızı ulaştırdık. O bayraklar ve balonlarla çocuklarımızın balkonlarını süslemelerini sağladık.  23 Nisan için sürprizlerimiz oldu” dedi.

Erol Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER