Pamukkale Belediyesporlu Şampiyon Kick Bokscular Şırnak yolcusu

Pamukkale Belediyspor’un aktif olduğu branşlardan olan kick bokstaşampiyon sporcular Şırnak’ta yapılacak olan Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası’nda boy gösterecek.

Pamukkale Belediyesporlu Şampiyon  Kick Bokscular Şırnak yolcusu

Pamukkale BelediyesporluKickBokscular, geçtiğimiz haftalarda elde ettikleri başarılara yenilerini eklemeye hazır. Nisan ayında Antalya’da yapılan “6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası”ndaAhmet Burak Canbeldek Avrupa Kupası şampiyonluğunu elde ederken, Emre Özeren ve Nazife Güçlü de kategorilerinde üçüncülüğü kazanmışlardı. Pamukkale Belediyesporlukickbokscular bu kez de 1-7 Temmuz 2021 tarihleri arasında Şırnak’ta yapılacak olan Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası’nda boy gösterecek. Mavi-beyazlı kulübün sporcularından Ahmet Burak Canbeldek Gençler KickLight 79 kilogramda mücadele ederken, burada dereceye girmesi halinde bu yılın Kasım ayında Karadağ’da yapılacak Avrupa Kick Boks Şampiyonası’na katılma hakkını elde edecek. LowKick 67 kilogramda yarışacak Emre Özeren’de dereceye girmek için mücadele edecek. Çalışmalarını antrenör Zekai Doruk gözetiminde yapan sporcular, Denizli’ye mutlu haberlerle dönmek istiyor. Sporcuların yoğun tempoda çalıştıklarını ifade eden Pamukkale BelediyesporKick Boks Antrenörü Zekai Doruk, “Şırnak’taki mücadeleler bizim için önemli. Hem Ahmet Burak Canbeldek hem de Emre Özeren dereceye girmek için mücadele edecek. Buradan alınacak olan dereceler sporcularımızı daha da ileriye taşıyacak. Ben sporcularımıza güveniyorum. Her türlü desteği veren Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ediyorum” dedi.

SPORCULARIMIZA GÜVENİYORUM

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise Pamukkale’nin adının sporla da anılmaya başlamasından memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Tekerlekli sandalye basketbol takımımız 2. Lig’e yükseldi. Tekwando, masa tenisi ve halter branşlarından da güzel haberler alıyoruz. Kick Boks branşında da sporcularımız geçtiğimiz aylarda Bursa’dan derecelerle dönmüşlerdi. Yine şampiyon 2 sporcumuz Şırnak’ta başarılı olmak için çalışacaklar. Ben kendilerine güveniyorum. Yine hem Pamukkale’mizin hem de Denizli’mizin adını başarıyla duyuracaklardır. Kendilerine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER