Başkanlardan Mevlid Kandili mesajı!

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Mevlid Kandili dolayısıyla birer mesaj yayınladı.

Başkanlardan Mevlid Kandili mesajı!

Mevlid Kandili dolayısıyla birer mesaj yayınlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, tüm vatandaşların Mevlid Kandilini kutladı.

Başkan Zolan mesajında şu ifadelere yer verdi, “Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşriflerinin, yıl dönümünde bir Mevlid Kandili’ni daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V), Allah'ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi" diyen Başkan Osman Zolan, "Peygamber Efendimizin dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandili, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızın daha da pekişmesine, güçlenmesine vesile olacak en müstesna gecelerdendir" ifadelerini kullandı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de, “O, Yüce Allah’ın insanlığa gönderdiği son peygamber ve bütün insanlığın rehberidir” diyen Başkan Örki mesajında şu görüşlere yer verdi; “Rabbimiz onu bizlere, ‘şahit, müjdeleyici, uyarıcı’ ve ‘dosdoğru yol üzere gönderilmiş bir elçi’ olarak tanıtmaktadır.  Biz Müslümanlar,  O’nun ahlakını ve kulluk sorumluluğunu taşıyarak Peygamber ümmeti olmanın bilinciyle yaşamalıyız. Mevlit Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin idrak edildiği önemli bir gecedir. Bu gecede Tefekkürde bulunarak, ‘Ben kimim?, Nereden geldim, nereye gidiyorum? Allah’ın benden istekleri nelerdir?’ gibi konular başta olmak üzere hayati meselelerde derin düşüncelere girmeliyiz. Bu vesile ile başta Pamukkaleli vatandaşlarım ile Denizli halkı ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandilini kutluyorum. Mevlit Kandilinin tüm dünyaya önce sağlık, ardından da barış, bereket ve huzurlar getirmesini  Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.”

Erol Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER