2 milyonluk villa kül oldu

Muğla’da Şövalye Adası diye bilinen adada, 2 milyon lira değerindeki villa yanarak kül oldu. Yangın sonrası büyük üzüntü yaşayan villa sahibi Doktor Erdoğan Aydın Allah'tan ada yanmadı” dedi.

Yangın bu sabah saatlerinde Şövalye Adası’nda, Erdoğan Aydın’a ait 3 katlı villada meydana geldi. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verilmesi üzerine Çalış Plajı, Şat Burnu Mevkii’ne gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Fethiye Grup Amirliği’ne bağlı ekipler, teknelerle adaya geçti.

Yangın hidratına bağlanan hortumla alevlere müdahale eden ekipler, yaklaşık 2 saat süren çalışma sonrası yangını kontrol altına alırken, 2 milyon lira değerindeki villa içindeki eşyalarla birlikte tamamen yandı. Yangın sırasında villada temizlik yapan ve alevleri söndürmeye çalışırken dumandan etkilenen Mehriban Merdin, önce tekneyle ardından ambulansla Fethiye Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı. Merdin'in sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Üzüntülü gözlerle villasının yanışını izleyen doktor Erdoğan Aydın, yangının elektrik kontağından çıktığını değerlendirdiklerini, yangın öncesi evde temizlik çalışması yapıldığını söyledi. Adanın Fethiye’ye bağlı bir mahalle konumunda olduğunu belirten Aydın, "Denizde çıkan tekne yangınlarında da itfaiyemiz zorlanıyor. İnşallah biz bir örnek oluruz. Denizden müdahale için de itfaiyemizin donanıma ihtiyacı var. İtfaiye canla başla çalışarak elinden geleni yaptı. Daha kurak bir mevsimde olsak, yangın tüm adayı sarabilirdi. Allah'tan Ada yanmadı. Bu seferlik sadece evimiz yandı. Ancak tüm adanın yanma riski var” dedi. Yangının çıkış nedenine ilişkin soruşturma itfaiye ve polis ekipleri tahkikat devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER