İyilik hareketine bir destek de sen ver!

Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından başlatılan  “Merkezefendi el ele” projesi kapsamında, vatandaşlarla birlikte ekonomik sıkıntı yaşayan esnafa, hayırseverler aracılığı ile yardım eli uzatılacak.  

İyilik hareketine bir destek de sen ver!

Merkezefendi Belediyesi, salgın dönemindeki sosyal projelerine bir yenisini daha ekledi. Korona virüsle (Covid-19) tedbirleri kapsamında ‘Merkezefendi El Eleiyilik hareketi çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve ekonomik sıkıntı yaşayan esnafa, hayırseverler aracılığı ile yardım eli uzatılacak. Ramazan ayı için başlatılan 'Merkezefendi El Ele' hareketi çerçevesinde hayırseverler aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği yardımında bulunulmasının yanı sıra ekonomik sıkıntı yaşayan esnafa da can suyu olunacak.

Proje kapsamında hayırsever vatandaşlar ve restoran sahibi esnaf, www.merkezefendi.bel.tr/elele adresinde bir araya gelerek, iftar talep eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara iftar yemeği yardımı yapabilecek. Harekete, 20 TL ve katları olmak üzere katkı sağlanacak. Sisteme dahil olmak isteyen restoranların, Merkezefendi sınırları içerisinde bulunması ve dağıtım ağına sahip olması gerekiyor.

“EL ELE VERELİM VE GÜÇLÜKLERİN ÜSTESİNDEN BİRLİKTE GELDİĞİMİZİ GÖSTERELİM”

Hayırseverler ve esnaf ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında iyilik köprüsü kurmayı amaçladıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, hem ihtiyaç sahiplerinin hem de esnafın yanında olduklarını dile getirdi. Başkan Doğan, “Esnafımızı, ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizi ve hayırseverlerimizi bir araya getirdiğimiz bir iyilik hareketi ile Merkezefendimizde Ramazan’ın ruhunu kalplere işliyoruz. Bugün, ‘Vakit birlik olmak vaktidir’ diyerek ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketini başlatıyoruz. Hayırsever hemşehrilerimiz ve restoran sahibi esnaflarımız ile talepte bulunan ihtiyaç sahibi hemşehrilerimiz arasında iyilik köprüsü kurmayı amaçlıyoruz” dedi. 

Doğan, “Hayırseverlerimizin yardımları hem evlerinde sıcak iftar yemeği bekleyen ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaşacak hem de bu zorlu süreçte esnaf kardeşlerimize adete bir nefes, bir can suyu olacak. Zor günleri el ele aşacağımızı biliyoruz. Çünkü biz ‘birlikte daha güçlü’ olduğumuzu tarih boyunca göstermiş bir toplumuz. Haydi Merkezefendi! El ele verelim ve güçlüklerin üstesinden birlikte geldiğimizi gösterelim” diye konuştu.

Erol Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER