Aki, baştan aşağı yalan söylüyor!

Merkezefendi Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Özdilek Koçoğlu, dün özel bir kanalda Merkezefendi Belediyesine ilişkin iddialar ortaya atan AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki’ye cevap verdi. Koçoğlu, Aki’nin mobbing iddialarını yalanladı.

Aki, baştan aşağı yalan söylüyor!

Özel bir kanalda AK Parti Grup Başkan Vekili Aki’nin söylemlerinin karalamalardan ibaret olduğunu belirten CHP Grup Başkanvekili Koçoğlu, “Dün özel olarak getirtilmiş, havuz medyasının televizyon kanalında, Merkezefendi Belediyemizin işçi kıyımı yaptığı, 60 işçiyi işten çıkarttığı, seçim öncesi vaat edilen sözlerin tutulmadığı ve hizmet üretilmediği söylendi. Bu tür söylenti, karalama ve yapılan hizmetleri görmeme eğilimlerine çok alışığız. Kendilerine gülüyoruz” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR PERSONELE MOBBİNG UYGULAMASI YAPILMADI”

Aki’nin 60 kişinin mobbing uygulanarak işten atıldığı iddialarına ilişkin de açıklık getiren Koçoğlu şöyle konuştu, “Merkezefendi Belediyemizde işçi çıkarımları ya da işten ayrılmalar olmuştur. Hiçbir personelimize mobbing uygulaması yapılmamıştır. İşini yapan, emek veren, kamu menfaatini önde tutan tüm personelimizin bizim başımızın üzerinde yeri vardır. Ancak, işini yapmayan, yapılan hizmeti baltalamaya çalışan, halka yukarıdan bakan, halkın hizmetinde olmayan hiçbir personeli de bu halkın parası ile burada barındırmayacağımızın da bilinmesini isteriz.”

Açıklamasında “Hizmet üretilmediğini iddia eden arkadaşımızın; 1 yıllık faaliyet raporumuzu okumadığını, yapılan hizmetleri görmemek adına gözlerini kapattığını da görmüş olduk. Belediye Yönetimine geçtiğimiz andan itibaren, hiçbir hizmetimiz aksamamıştır” ifadelerine yer veren CHP’li Koçoğlu yapılan hizmetleri sıraladı. Karalama kampanyalarına karşın halkın gerçeği ve hizmetleri gördüğünün altını çizen Koçoğlu açıklamasına şöyle devam etti, “Göreve geldiğimizden bu yana yaptığımız, Sevindik’te bulunan kreşimizi, Sevindik Kadın Çocuk Yaşam Merkezimizi, Gümüşçay Kadın Çocuk Yaşam Merkezimizi, Merkezefendi Kadın Çocuk Yaşam Merkezimizi, Akkonak Kadın Çocuk Yaşam Merkezimizi, Masal Parkımızı, Gümüşçay Parkımızı, Geri Dönüşüm Parkımızı, Gümüşkent Sosyal Tesisimizi, Çocukları için evlerine süt bıraktığımız ailemizi lütfen bir gezsin. Halkın arasına bir karışsın, kendisinin imkanı yok ise biz onu alır, tek tek gezdiririz, gösteririz. Çamur at izi kalsın, karalama siyaseti en azından Denizli’mizde bitmiştir.”

Koçoğlu açıklamasına şöyle devam etti, “Belediyemizin Pandemi sürecinde, sokağa çıkma yasaklarında, Türkiye’mize örnek olan, Ekmek dağıtımı, Gıda yardım dağıtımı, Bir türlü halka gönderemedikleri maskelerin, belediyemizce üretilerek nasıl dağıttığımızı, Hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla esnafımıza iş vererek, herkesin yatağa tok girmesini sağladığımız İyilik Hareketimizi, Çanakkale Şehitlerimizi nasıl andığımızı, 23 Nisan, 19 Mayıs ve 30 Ağustos Milli Bayramlarımızı nasıl kutladığımızı, Ramazan Bayramında halkımızın yanında olduğumuzu, Kurban Bayramımızda verdiğimiz hizmetlerimizi, Dezavantajlı mahallelerimizde yaptığımız hizmetleri, Ülkemizin en güzel Kitap Fuarını ve yazarlarımızla söyleşilerimizi, 46 Milyon TL borç ile aldığımız Belediyemizin borcunu 1,5 yılda 22 Milyona düşürdüğümüzü, Halkımıza sosyol-psikolojik destek merkezi kurduğumuzu, Kurduğumuz Merkezefendi Kadın Kooperatifimizi ile verdiğimiz hizmetleri,

Sümer Düğü Salon- Sosyal Tesisimizin, Selçukbey Pazaryerimizin ihalelerinin yapıldığını, temellerinin atılmak üzere olduğunu, Şemikler deresinin devasa bir park haline dönüştürülmesi için projemizin bittiğinin, mahalle halkının da görüşü alınarak ihalesine hazırlandığımızı, Ege Bölgemizde örnek olarak gösterilecek Bilim Merkezimizin yerinin satın alındığını, proje aşamasında olduğumuzun da bilinmesini isteriz. Buradan tüm halkımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.”

Erol Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER