KORONA BİZE NE ÖĞRETTİ?

Koskoca bir senenin sonuna geliyoruz yine. Peki ne var elimizde diye düşündüğünüz oluyor mu hiç?

Her birimizin ne güzel hayalleri vardı oysa 2020 için. Ne umduk, ne bulduk 2020’den?

Bardağın yalnızca boş tarafına bakmaktansa, dolu tarafını da görebilmek yani demek istediğim.

Götürdükleri olduğu gibi, çok güzel getirileri de oldu bu yılın belki de birçok tanıdığım için.

Hatta, hepimizin mutfakta harikalar yaratmış olması bile bir artı olabilir bu yıl için. Ama sanırım en büyük öğretisi, hepimizin sağlığın kıymetini ve en önemlisi sağlığın hayatımızdaki en büyük hazine olduğunu anlamamızı sağlamış olmasıydı.

Belki de sizler de benim gibi bunun daha önce farkına varanlardan olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Ancak inanın bu şekilde düşünmeyen, düşünemeyen birçok insan vardı yeryüzünde, ta ki Covid-19 hayatlarına girene kadar.

Ne dersiniz son üç buçuk ayı kalmışken, güzel anıları, bize kattıklarını, hayatımıza etkilerini düşünelim mi artık? Kötü zamanlar yaşatırsa da bundan sonra, üzülmek için inanın çok vaktiniz olacak, onun için boş verin şimdiden dertlenmeyi, tasalanmayı ve bardağın dolu tarafını görmeyi tercih edin siz bu vakitten sonra.

Belki kağıda dökmek istersiniz hayatınıza kattığınız güzellikleri, belki sevdiklerinizle paylaşmak, belki de yalnızca düşünmek yeterli olur sizin için. Elbette bunu yaparken sağlığınıza da her zamankinden fazla dikkat etmeyi ihmal etmeyin.

Sağlıklı ve güzelliklerle dolu günlere…

YORUM EKLE