Geriye yalnızca ayakkabısı kaldı

İzmir’in Tire ilçesi'nde otomobilin çarpıp kaçtığı yaya hayatını kaybetti.

Geriye yalnızca ayakkabısı kaldı

İzmir'in Tire-Gökçen yolunda meydana gelen kazada 60 yaşındaki Yaşar Bacaksız ile eşi Remziye Bacaksız, Boynuyoğun Köyü'nden, Tire istikametine yaya olarak yürüyordu. Gökçen is tikametinden Tire istikametine giden bir araç Yaşar Bacaksız'a çarpıp kaçtı. 60 yaşındaki adam çarpmanın etkisiyle savrularak ağır yaralandı.

Eşinin çığlıkları yürekleri dağladı

Eşi Remziye Bacaksız'ın çığlıkları üzerine çevredeki vatandaşlar ç,iftin yardımına koştu. Yaralı olay yerine 112 ambulansıyla Tire Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Burada tedaviye yanıt vermeyen Yaşar Bacaksız, hayatını kaybetti. Ölüm haberini alan eşi Remziye Bacaksız sinir krizi geçirdi.Öte yandan yayaya çarpan otomobil olay yerinden kaçarak kayıplara karıştı. Olayın görgü tanığı olan acılı eş Remziye Bacaksız "Yolda kol kola yürüyorduk. Bir anda gürültü oldu ve eşimi metrelerce ötede gördüm. Koştum hemen yanına. Bilinci kapalıydı. Ortam çok karanlıktı. Çarpan aracın ne olduğunu ya da plakasını görmedim." dedi.

Çarpıp kaçan araç bulundu
Olayla ilgili jandarma soruşturma başlatırken, Tire yönüne gittiği öğrenilen araç için Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü de harekete geçti.
Polisin yaptığı sıkı takip sonuç getirdi. Olaydan yaklaşık 2 saat sonra söz konusu pikap aracı, Tire'de Faik Tokluoğlu Bulvarı üzerinde park halinde buldu. Ön kısmından hasarlı olan aracın sahibi H.G. gözaltına alındı.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER