Yapılandırma süresi uzatıldı

Başvurusu bu gece saat 23:59'da sona erecek olan yeniden yapılandırmada süre 27 Ağustos 2018'e uzatıldığı açıklandı.

Yapılandırma süresi uzatıldı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bunun son fırsat olduğunu, yeni bir yapılandırmanın öngörülmediğini açıkladı.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan imzalı kararla, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına  yönelik kanuna ilişkin başvuru süresi uzatıldı.

Kararda,"11/5/2018 tarihli ve 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun 2, 3,4, 7 ve 8 inci maddeleri ile 10 uncu maddesinin altı, yedi ve sekizinci fıkralarından yararlanmak için öngörülmüş olan başvuru, bildirim ve beyan sürelerinin 27/08/2018 tarihine (bu tarih dâhil) kadar uzatılmasına, aynı Kanunun 9 uncu maddesinin onyedinci fıkrası gereğince karar verilmiştir." denildi.

Buna göre, süre uzatımı kararı, Hazine ve Maliye Bakanlığına, il özel  idarelerine ve belediyelere bağlı tahsil daireleri tarafından takip edilen, dava,  inceleme ve tarhiyat safhasında bulunan alacaklarla kesinleşmiş Sosyal Güvenlik  Kurumu alacakları ve eksik işçilik prim tutarlarıyla kesinleşmemiş idari para  cezalarını kapsıyor.

BU SON FIRSAT

Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada, yapılandırmanın son fırsat olduğunu yeni bir yapılandırmanın öngörülmediğini belirtildi. Şu ana kadar yapılandırılan tutarın  45,3 milyar TL'ye ulaştığını açıkladı.

DOĞAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER