banner249

Üreticilere 3 gün içinde ödeme yapılacak

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Köy Koop Bölge Başkanı Mehmet Varol, Honaz Üretici Birliği Başkanı Kadir Öncan, Köy Koop Müdürü Tolga Tanrıverdi ve Dış Ticaretten Sorumlu Murat Ünsal Güney, Honaz Belediye binasında bir araya gelerek önemli bir iş birliği görüşmesi gerçekleştirdi.

Üreticilere 3 gün içinde ödeme yapılacak
banner240

Toplantıda, Honaz'da meyve üretimi konusunda markalaşma hedefine yönelik önemli adımlar atıldı. Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek ve diğer katılımcılar, özellikle Cennet Hurması sezonundan başlayarak üretimden tüketime aracısız ürün teminini ele aldılar. Köy Koop Denizli Birliği, yaş meyve ve sebzelerin kurutma işlemi için gereken ürünleri Honaz Üretici Birliği aracılığıyla temin edeceğini açıkladı.

Honaz'da üretilen ve ihracat fazlası olan ürünler, Honaz Üretici Birliği aracılığıyla toplanacak ve İstanbul Bayrampaşa'daki Köy Koop'un Hal'inde satışa sunulacak. Bu iş birliğiyle birlikte aracılar ortadan kalkacak, üretici ve tüketici daha uygun fiyatlarla ürünlere ulaşabilecekler. Ödemeler ise en geç 3 gün içerisinde üreticilerin hesaplarına yapılacak.

Bu iş birliği, yerel üretimi teşvik eden ve çiftçilere destek olan önemli bir adım olarak dikkat çekiyor. Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Köy Koop Bölge Başkanı Mehmet Varol, Honaz Üretici Birliği Başkanı Kadir Öncan ve diğer katılımcılar, bu girişimin ilçede tarım sektörünü canlandırmaya ve çiftçilere ekonomik katkı sağlamaya yönelik önemli bir adım olduğunu belirttiler.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210