Sonunda bir araya geldiler

denizli platformu’nun uzun süredir gündeme getirdiği uçuş biletlerinin yüksekliği ile ilgili sorun thy ile ihracatçıları sonunda bir araya getirdi. basına geçilen bültende bilet fiyatlarının yüksekliği ile ilgili bilgi yer almazken, konunun gündeme gelip gelmediği ise merak konusu oldu.

Sonunda bir araya geldiler
DENİB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sunuma, THY Kargo Başkanı Ali Türk, THY Kargo Ege Bölge Sorumlusu Elif Yaylalı, THY Denizli Satış Müdürü Erkim Ağabeyoğlu, THY Kargo Pazarlama ve Satış Müdürü Ömer Faruk Kılıç ve Denizlili ihracatçılar katıldı.

DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, THY’nin yakaladığı kalite düzeyi ile uluslararası düzeyde Türkiye için gurur kaynağı olduğunu belirtirken, THY Kargo Başkanı Ali Türk, ihracatçılar için bir sunum gerçekleştirdi. THY’nin gittikçe geliştiğini ve büyüdüğünü belirten Türk, “2011 yılında 33 milyon yolcu kapasitesine ulaştık. 179 uçak ile 44′ü yurtdışı olmak üzere toplam 198 destinasyona uçuş gerçekleştiriyoruz. 2012 yılında uçulması hedeflenen yeni 12 yurt dışı destinasyondan 6′sı Afrika kıtasında. 2012′nin ilk üç aylık ihracat performansına bakıldığında ülke ihracatı yüzde 10,5 düzeyinde artış gösterirken Afrika’ya yapılan ihracat artışının yüzde 55 oranında arttığını gördük ve bu yüzden bu ülkelere işadamlarımızın daha fazla gideceğini düşünerek yeni seferler koyuyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER